Mihkel Solvak: Keskerakond suudab vene valija ära lukustada ({{commentsTotal}})

Mihkel Solvak.
Mihkel Solvak. Autor: erakogu

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda, kes veel mõni aeg tagasi suutis ainsana Keskerakonna kõrval vene rahvusest valijate toetust võita, toetas veebruarikuus veel üksnes seitse protsenti muukeelsetest vastajatest. Mitte-eestlastest vastajate seas on Keskerakonna toetus aga koguni 81 protsenti. Tartu Ülikooli riigiteaduste instituudi vanemteadur Mihkel Solvak ütles, et sotsiaaldemokraadid pole suutnud venekeelseid valijaid kõnetada.

"Ju see viitab sellele, et sotsidel ei ole ikka piisavalt selliseid nimesid, kes üle kogu riigi suudaksid seda rahvusvähemust mobiliseerida nende poolt hääletama," rääkis Solvak ERR-i raadiouudistele.

"Keskerakonna suutlikus vene valija nii-öelda ära lukustada ja just viimaste kohalike omavalisuste valimiste valguses ka suutlikus ta valima tuua, mis on teine oluline asjaolu," tõi Solvak põhjuseks.

Tema sõnul oli varasematel valimistel näha, et vene rahvusest inimeste valimisosalus oli selgelt madalam, aga nüüd viimastel kohalikel valimistel oli see juba tegelikult kõrgem kui eesti rahvusest valijate oma.

Vabaerakonna ja EKRE toetajate kasvu all võib tema arvates kannatada eelkõige IRL-i valimistulemus.

"Vabaerakond on väga selgelt ka programmi poolest rahvuskonservatiivses paremas tsentris ja EKRE veel selgelt tugevamalt. EKRE on tugev ikkagi maapiirkondades, mitte linnades, mis viitab sellele, et võib-olla nad suudavad seda vana Rahvaliidu valijaskonda natuke ära katta," sõnas Solvak.

Toimetaja: Madis JärvekülgEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.