Orissaare tamm valiti Euroopa aasta puuks ({{commentsTotal}})

{{1425504095000 | amCalendar}}

Tänavuseks Euroopa aasta puuks valiti Saaremaal keset Orissaare jalgpallistaadionit kasvav tamm.

Lisatud "Terevisiooni" videolugu, kus võitu kommenteerib projekti eestvedaja, MTÜ Arboristide Koda esimees Heiki Hanso.

Aasta puu valimisest võttis veebruarikuu jooksul üle Euroopa osa 185 000 inimest, teatas veebileht treeoftheyear.org.

Eesti puu sai esikoha ligi 60 000 häälega. Teiseks jäi Ungari Tata idaplaatan, mis kogus pea 6000 häält vähem, ja kolmandaks Hispaania Remolinari pöetud pappel ligi 14 000 häälega.

Eesti võidutamme puhul toodi esile tema erilist asukohta. Nimelt asub Euroopa aasta puu, Orissaares kasvav 150-aastane tamm alates 1951. aastast Saaremaal keset jalgpalliväljakut. Jalgpalli mängivad kooliõpilased teavad, kuidas keset väljakut asuvat tamme osavalt söötuteks ära kasutada. 

Konkursi suur toetaja ja kirglik jalkafänn Rob McBride ütles "jalgpallipuu" kohta, et see on "sümbol maailmale nägemaks, kuidas asjad saavad olla paremini".

Orissaare tamme esitas võistlusele MTÜ Arboristide Koda, kes ootab juba järgmist konkurssi uute puude, uute lugude ja veel rohkemate osavõtjatega.

Euroopa aasta puu auhinnatseremoonia toimub Brüsselis 22. aprillil.

Euroopa aasta puu valimise eesmärk on juhtida tähelepanu puude looduslikule ja ajaloolisele pärandile ning julgustada ühiskondi säilitama looduslikku mitmekesisust ja terviklikkust.

Vallavanem: tamme tõrudest on juba istikud kasvama pandud

"Mul olid emotsioon ikka täiesti laes. Keeruline veel siiamaani uskuda seda protseduuri algusest kuni siiamaani selle eduka lõpuni. Üliäge ja suur tänu kõikidele kes selle plaaniga kaasa tulid. Uus-Meremaalt, Austraaliast, Jaapanist, Hiinast, soomekeelsest brauserist oli hääletatud ligi 500 korda, Rootsist 140 korda. Ingliskeelse brauseriga oli hääletatud 20 000 korda, eestikeelsega 36 000 korda," rääkis Hanso "Aktuaalsele kaamerale".

Orissaare vallavanem Vello Runthal ütles, et tammele on kavas panna näiteks valgustus. "Kindlasti mingid viidad ja eks me peame mõtlema, et mis me teeme. Lapsed kogusid siit tamme alt tõrusid ja panid kasvama uued tamme istikud. Need on juba päris pikad ja varsti saab sellele tammele palju järglasi."

 

Toimetaja: Liis VelskerJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema