Aaviksoo: TTÜ rektoriks saamine tähendab poliitikast lahkumist ({{commentsTotal}})

IRL-i aseesimees Jaak Aaviksoo ütles, et juhul, kui ta peaks valitama Tallinna Tehnikaülikooli rektoriks, on ta valmis poliitikast lahkuma.

IRL-i edasiste juhtidena nägi "Aktuaalse kaamera" stuudios intervjuu andnud Aaviksoo pigem noorema põlvkonna esindajaid.

Konsultatsioonid nelikliidu moodustamiseks on alanud, mis siis täna õhtuks öelda võib? Kas see sünnib või on see ainult ilus unistus?

Sünnib, sünnib. Kui kiiresti ja kergesti, selle üle võib muidugi spekuleerida, aga ma arvan, et täna istuti laua taga arusaamises, et see võiks olla tugev valitsus ja see võiks omada sellist toetust, mis on kaks kolmandikku parlamendist. nagu rahvas on tahtnud, koos uute liikmetega Vabaerakonna näol.

Kellega või mis valdkondades tunduvad olema kõige suuremad erimeelsused?

Seal, kus palju raha kulub, ma arvan. Aga hea meel on selle üle, et näiteks olulised küsimused nagu kaitsepoliitika - ma loodan ka, et terve rida riigielu puudutavaid küsimusi - on meil üsna lähedased seisukohad. Aga muidugi rahalised võimalused on piiratud ja vähene raha toob ilmselt ka kõige rohkem pingeid.

IRL-i poolt osalevad kõnelustel praegu hoopis Kaia Iva, Sven Sester ja Marko Pomerants, millest sellised vangerdused? Kas siin on näha erakonna uusi liidreid?

Eks ikka, elu läheb edasi, erakond areneb ja see seltskond, kes täna laua taga on, ma usun, on see seltskond, kes seda erakonda tõepoolest edasi viib. Aga me kindlasti ei jäta ka kedagi maha ning Urmas Reinsalu peaks erakonna esimehena viima meid valitsusse ja siis erakonna sisesed arengud näitavad, kuidas edasi.

Te olete ise öelnud, et valimiskampaanias tegi IRL mitmeid vigu, kes peaks võtma vastutuse?

Fakt on formaalselt ju selge, erakonna esimees on öelnud, meie peaministri kandidaat on öelnud, meie peasekretär on öelnud, et nad mõistavad, et ka nemad vastutavad, ja ma arvan, et ei ole mõtet minna nüüd edasi isikute lintšimise kallale. Me ju kõik pingutasime selles valimiskampaanias ja kui keegi oleks väga tahtnud teistmoodi teha, oli tal ka võimalus öelda, mina kaasa arvatud. Nii et lähme edasi, mitte ei tegele minevikuga.

Aga teie ise, kuidas teie enda tulevikku näete? Kas pigem erakonna esimehena või Tallinna Tehnikaülikooli rektorina?

Mis seal ikka näha, eks elu näitab. Otsused tehakse siis, kui nad küpsevad, aga ütleme nii, et väljakutsed saada tänasel päeval erakonna esimeheks on võib-olla hiljaks jäänud. Eks tuleb otsida vaiksemaid ja võib-olla strateegilisemaid positsioone ja jätta see erakonna edendamine nendele, kes tulevad nooremast põlvkonnast.

Olete te valmis poliitikast lahkuma?

Kui see otsus Tallinna Tehnikaülikooli kuratooriumis niimoodi langeb, siis on see üks soliidsemaid pakkumisi, mis mulle on tehtud ja see tähendab poliitikast lahkumist.

Toimetaja: Laur ViirandEurod.Eurod.
Tabel: valitsus katab kasvavaid kulusid mitmete maksumuudatuste toel

Riigieelarve strateegia aastateks 2018-2021 näeb ette, et tuleval aastal jõuavad valitsussektori investeeringud kõigi aegade kõrgeimale tasemele. Selleks saadakse raha mitmetest uutest maksudest ja maksumuudatustest, samuti kavandatakse riigifirmadest lisadividende võtta.

Anett KontaveitAnett Kontaveit
VIDEOD | Kontaveit pidi tunnistama Šarapova paremust

Anett Kontaveit (WTA 73.) kaotas kõrgetasemelisel Stuttgardi tenniseturniiril kaheksa parema hulgas dopingukaristusest vabanenud endisele maailma esireketile Maria Šarapovale 3:6, 4:6. Mäng kestis tunni ja 24 minutit.

Uuendatud: 16:39 
Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.Rändlustasude kaotamine võib tõsta kõikide telekomioperaatorite hindu, kui erisust ei saavutata.
Elisa ja Tele2 oma rändlustasujärgseid paketihindu veel ei avalda

Telia avalikustas oma uued hinnapaketid möödunud nädalal, Elisa ja Tele 2 on uute pakettidega välja tulemas paari nädala jooksul. Mõlemad taotlevad esmalt tehnilise järelevalve ametilt (TJA) hinnaerisust koduturul ja EL-is kasutamiseks pärast rändlustasude kadumist alates 15. juunist.

Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.Sven Sester ja Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Ratas soovitab Sesterit idioodiks nimetanud Ligil vabandada

Peaminister Jüri Ratas soovib, et riigikogu liige Jürgen Ligi vabandaks rahandusminister Sven Sesteri ees, keda ta idioodiks nimetas.

Uuendatud: 12:12 
BLOGI
Allan RajaveeAllan Rajavee
Kokkuvõtvalt paastust | Kirjutab Allan: mida õppisin?

“Kristus on üles tõusnud”, “Ta on tõesti üles tõusnud” - need kaks lauset märgivad suure paastu lõppu. Kuna ma pole õigeusklik, pole ma kunagi soovinud seda kogemuseksperimenti sisuda õigeusu religioossete tavadega. Siiski olid need sõnad suur kergendus. Nüüd, nädal pärast paastu lõppu, on aeg vaadata tagasi 40 päevale ja jagade teiega saadud õppetunde.