Rõivas suurõppusel: Eesti kaitsevägi on jõudnud uuele tasemele ({{commentsTotal}})

Taavi Rõivas suurõppust Siil külastamas.
Taavi Rõivas suurõppust Siil külastamas. Autor/allikas: valitsus.ee

Peaminister Taavi Rõivas kohtus täna suurõppusel Siil 2015 kaitseväe üksustega ning jälgis nende lahinglaskmisi. Rõivas tänas õppusel osalevaid reservväelasi ning kaitseväge õppuste hea korralduse eest.

"Aitäh Eesti inimestele ja perekondadele, et nad on olnud mõistvad ja toetavad, et nende pereliikmed võetakse kaheks nädalaks nende juurest ära," sõnas peaminister Rõivas. Eriti liigutav on peaministri sõnul see, et osad reservväelased sõitsid kodumaale spetsiaalselt õppuste pärast. Kokku tuli õppusele Siil reservväelasi 12 välisriigist.

Lisaks avaldas peaminister tänu neile kaheksateistkümnele tööandjale, kes teadaolevalt on töötajatest reservväelastele tasunud vabatahtlikult palgavahe õppuste ajal. Valitsuse üks eesmärke on tulevikus kõigile reservkogunemistel osalejatele selle tõttu saamata jäänud töötasu kompenseerida.

Peaministri sõnul on Siil näidanud kaitseväe kõrget suutlikkust, sest reservväelaste õppustele kutsumine ja üksusteks formeerimine õnnestus plaanitust pareminigi. "Õppuse senine käik on kinnitanud, et Eesti kaitsevägi töötab ühtsena - ei ole vahet, kas üksused tulevad kaitseliidust, on reservväelased või ajateenijad. On näha, et kõik on siin väljas ühtse meeskonnana ja ühise eesmärgi nimel. Eesti iseseisvus väärib kaitsmist."

Peaminister avaldas tänu ka liitlastele, kes on saatnud õppustele nii maapealseid üksusi kui toetanud näiteks õhukaitse võimega. "See on hea näide reaalsest NATO toimimisest - saame tuge valdkondades, milles meil endil võimed puuduvad või on vajaka jäämist," sõnas Rõivas. Õppusest võtavad osa sõjaväelased ja vaatlejad Ameerika Ühendriikidest, Suurbritanniast, Saksamaalt, Belgiast, Poolast ning teiste riikidest, kokku umbes 750 inimest.

Peaministri sõnul on võtmetähtsusega, et Eesti viib õppuse läbi kooskõlas rahvusvaheliste kohustustega ja kutsus õppusi vaatlema kõik OSCE liikmesriigid. Vastavalt Viini Dokumendile tuleb vaatlejad kutsuda õppustele, mille osalejate arv on vähemalt 13 000.

"Eesti on korraldanud õppused läbipaistvalt ning kutsunud kohale OSCE riikide vaatlejad, sealhulgas ka Venemaalt," sõnas Rõivas ning lisas, et Eesti eeldab samasugust läbipaistvust õppuste läbiviimisel ka Venemaa poolt.

Kuni 15. maini kestval suurõppusel Siil 2015 harjutavad Eesti kaitsmist üle 13 000 Eesti ja liitlaste reservväelase, tegevväelase, ajateenija ja kaitseliitlase - tegemist on kaitseväe kõigi aegade suurima õppusega.ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema