Hodges: mulle avaldas muljet Eesti sõdurite kamuflaaž ({{commentsTotal}})

{{1431445350000 | amCalendar}}

Õppust Siil külastanud USA maavägede ülemale Euroopas kindralleitnant Ben Hodgesile avaldasid Eesti sõdurid väga muljet, eriti kiitis ta nende kamuflaaži.

Kindlralleitnandi meelest teeb Eesti just seda, mida peab tegema. Hodges kiitis õppuse kvaliteeti, professionaalsust ning võimekust mobiliseerida reserväelasi.

Hodges lisas, et Ameerika sõdurid on Eestis olnud rohkem kui aasta ja see ongi uus normaalsus. Ta kinnitas, et tulevikus jätkub koostöö USA, Eesti ja teiste liitlaste vahel nii õppuste kui ka muus vallas.

"Üks lihtne aga oluline asi, mis mulle väga muljet avaldas, oli kamuflaaž ja Eesti sõdurite võime märkamatult kaduda metsa. See on väga oluline Eesti sõduritele, kelle eesmärk on kodu kaitsta. See on oskus, mida minu sõdurid võiksid eestlastelt õppida - sõidukite ja inimeste maskeerimist," ütles ta.

Julgeolekuolukorda kommenteerides ütles Hodges, et Eesti teeb täpselt seda, mida ta peakski tegema. Tema sõnul on tehtud Eestis raskeid, aga tarku otsuseid kaitsekulutuste osas, kirjutab ERR News.

"Eesti on aru saanud, et kaitse algab kodust ja teeb vajalikke ettevalmistusi kaitseväe moderniseerimiseks," ütles Hodges.

Hodges ütles veel, et ootab ühisõppuste jätkumist operatsioon Atlantic Resolve raames ja näeb koostöövõimalusi Tartus asuva Balti kaitsekolledžiga.

Vaata täispikka intervjuud Ben Hodgesiga ERR-i ingliskeelsest portaalist!

Toimetaja: Aleksander KrjukovERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema