Hodges: mulle avaldas muljet Eesti sõdurite kamuflaaž ({{commentsTotal}})

{{1431445350000 | amCalendar}}

Õppust Siil külastanud USA maavägede ülemale Euroopas kindralleitnant Ben Hodgesile avaldasid Eesti sõdurid väga muljet, eriti kiitis ta nende kamuflaaži.

Kindlralleitnandi meelest teeb Eesti just seda, mida peab tegema. Hodges kiitis õppuse kvaliteeti, professionaalsust ning võimekust mobiliseerida reserväelasi.

Hodges lisas, et Ameerika sõdurid on Eestis olnud rohkem kui aasta ja see ongi uus normaalsus. Ta kinnitas, et tulevikus jätkub koostöö USA, Eesti ja teiste liitlaste vahel nii õppuste kui ka muus vallas.

"Üks lihtne aga oluline asi, mis mulle väga muljet avaldas, oli kamuflaaž ja Eesti sõdurite võime märkamatult kaduda metsa. See on väga oluline Eesti sõduritele, kelle eesmärk on kodu kaitsta. See on oskus, mida minu sõdurid võiksid eestlastelt õppida - sõidukite ja inimeste maskeerimist," ütles ta.

Julgeolekuolukorda kommenteerides ütles Hodges, et Eesti teeb täpselt seda, mida ta peakski tegema. Tema sõnul on tehtud Eestis raskeid, aga tarku otsuseid kaitsekulutuste osas, kirjutab ERR News.

"Eesti on aru saanud, et kaitse algab kodust ja teeb vajalikke ettevalmistusi kaitseväe moderniseerimiseks," ütles Hodges.

Hodges ütles veel, et ootab ühisõppuste jätkumist operatsioon Atlantic Resolve raames ja näeb koostöövõimalusi Tartus asuva Balti kaitsekolledžiga.

Vaata täispikka intervjuud Ben Hodgesiga ERR-i ingliskeelsest portaalist!

Toimetaja: Aleksander KrjukovKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.