Terras: suurõppus näitas, et meie kaitseväe süsteem toimib ({{commentsTotal}})

Täna lõppes Virumaal suurõppuse Siil lahingutegevus. Õppuse käigus kaitses täielikult formeeritud 1. jalaväebrigaad end vastase pealetungi eest.

Peale oma vahendite oli võimalik kasutada ka NATO sõjalennukite tulejõudu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti ajaloo suurimal kaitseväe õppusel Siil 2015 harjutas enam kui 13 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast ja meie liitlaste sõdurit Eesti kaitsmist. Õppuse õnnestumisel oli kõige olulisem osa reservväelasel, kes moodustasid osalejatest üle poole.

"Tulin positiivsete ootustega ja ma arvan, et need said kinnitust. Sellist suurt logistilist harjutust läbi viia ei ole kerge ülesanne, aga nagu näha, siis siin me oleme ja senimaani on kõik hästi läinud. Seda me selle õppusega nägime, et mehed suudavad mobiliseeruda. Ma usun, et liitlastel on hea siin olla ja meil on hea meel, et nemad siin on," rääkis reservväelane nooremseersant Raido Reinsalu.

Aga kuidas paistab Eesti liitlaste pilgu läbi?

"Suurepärane! Ma olen Eestiga seotud ja olen olnud siin palju kordi. Ma imetlen teie aktiivsust, et nii lühikese ajaga enam kui 7000 meest kokku saada ja riidesse panna ning teie elanike positiivset suhtumist. Ma võin öelda, et NATO on Eestiga igati rahul," kinnitas NATO Põhja- ja Ida-Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Hans-Lotmar Domröse.

Muistsele sõjamehele Kalevipojale õpetas siil serviti löömise oskust. Mida õpetas Eesti kaitseväele Siil 2015?

"Siil näitas, et meie poolt väljatöötatud reservil põhinev kaitseväe süsteem toimib, töötab ja kaitseväelased, kes osalesid ja osalevad Siilil, on väga väge täis. Kindlasti on okkad organiseeritumad, korrastatumad ja teravamad, aga kindlasti on ka okkaid, mida tuleb üle vaadata ja seda me kavatsema ka õppustejärgselt teha," hindas kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.

Vastavalt õppuse kavale alustasid täna hommikul 1. jalaväebrigaadi allüksused vasturünnakut ja lõid sellega eelduse liitlasvägede edasiseks tegevuseks ja vastase tõrjumiseks Eesti pinnalt.

Homme toimub Tapal õppuse rivistus, millele järgneb varustuse hooldus ja üksuste lahku formeerimine 14.-15. mail.

Toimetaja: Liis VelskerERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema