Terras: suurõppus näitas, et meie kaitseväe süsteem toimib ({{commentsTotal}})

Täna lõppes Virumaal suurõppuse Siil lahingutegevus. Õppuse käigus kaitses täielikult formeeritud 1. jalaväebrigaad end vastase pealetungi eest.

Peale oma vahendite oli võimalik kasutada ka NATO sõjalennukite tulejõudu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti ajaloo suurimal kaitseväe õppusel Siil 2015 harjutas enam kui 13 000 kaitseväelast, kaitseliitlast, reservväelast ja meie liitlaste sõdurit Eesti kaitsmist. Õppuse õnnestumisel oli kõige olulisem osa reservväelasel, kes moodustasid osalejatest üle poole.

"Tulin positiivsete ootustega ja ma arvan, et need said kinnitust. Sellist suurt logistilist harjutust läbi viia ei ole kerge ülesanne, aga nagu näha, siis siin me oleme ja senimaani on kõik hästi läinud. Seda me selle õppusega nägime, et mehed suudavad mobiliseeruda. Ma usun, et liitlastel on hea siin olla ja meil on hea meel, et nemad siin on," rääkis reservväelane nooremseersant Raido Reinsalu.

Aga kuidas paistab Eesti liitlaste pilgu läbi?

"Suurepärane! Ma olen Eestiga seotud ja olen olnud siin palju kordi. Ma imetlen teie aktiivsust, et nii lühikese ajaga enam kui 7000 meest kokku saada ja riidesse panna ning teie elanike positiivset suhtumist. Ma võin öelda, et NATO on Eestiga igati rahul," kinnitas NATO Põhja- ja Ida-Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Hans-Lotmar Domröse.

Muistsele sõjamehele Kalevipojale õpetas siil serviti löömise oskust. Mida õpetas Eesti kaitseväele Siil 2015?

"Siil näitas, et meie poolt väljatöötatud reservil põhinev kaitseväe süsteem toimib, töötab ja kaitseväelased, kes osalesid ja osalevad Siilil, on väga väge täis. Kindlasti on okkad organiseeritumad, korrastatumad ja teravamad, aga kindlasti on ka okkaid, mida tuleb üle vaadata ja seda me kavatsema ka õppustejärgselt teha," hindas kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.

Vastavalt õppuse kavale alustasid täna hommikul 1. jalaväebrigaadi allüksused vasturünnakut ja lõid sellega eelduse liitlasvägede edasiseks tegevuseks ja vastase tõrjumiseks Eesti pinnalt.

Homme toimub Tapal õppuse rivistus, millele järgneb varustuse hooldus ja üksuste lahku formeerimine 14.-15. mail.

Toimetaja: Liis VelskerKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.