Briti hävitajad saatsid Eesti õhuruumi lähistel Vene luurelennukit ({{commentsTotal}})

Briti hävitajad Eurofighter Typhoon Tallinna kohal Autor: Briti kaitseministeerium

Balti õhuturbemissioonil osalevad Suurbritannia kuninglike õhujõudude hävituslennukid Eurofighter Typhoon saatsid eile Eesti õhuruumi lähistel Venemaa luurelennukit Il-20.

Hävitajad, mis on siin missioonil alates 1. maist, tuvastasid rahvusvahelises õhuruumis lennanud Vene luurelennuki ning saatsid seda kuni lennuk piirkonnast lahkus, teatas Briti kaitseministeerium.

Samal ajal osaleb 175 Briti sõjaväelast ja kaks ründelennukit Hawk Eestis toimuval suurõppusel Siil.

"Sellised tuvastuslennud näitavad Briti olulist panust Balti õhuturbemissiooni. Suurbritannia roll NATO õhuruumi kaitsmisel ja meie sõjaväelaste osalemine praegusel Eesti õppusel demonstreerivad meie pühendumist NATO kollektiivkaitsele ja meie relvajõudude panust liitlaste sõjalise võimekuse tugevdamisse," kommenteeris Briti kaitseminister Michael Fallon.

Järgmised neli kuud valvavad Eesti, Läti ja Leedu taevast Ühendkuningriigi õhuväe neli hävitajat Eurofighter Typhoon, mis on Ämari lennubaasis valves ööpäevaringselt ning sooritavad vajadusel tuvastuslende ja teevad regulaarselt treeninglende. Ämaris baseeruv Briti lennusalk kuulub kuningliku õhuväe eskadrilli nr 6, mis baseerub Šotimaal.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.