Galerii ja video: Tallinna kesklinnas sai raskes avariis viga 14 inimest ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
7 pilti
Autor: Priit Luts/ERR
{{1431761686000 | amCalendar}}

Tallinna kesklinnas juhtus eile hommikul raske liiklusõnnetus, milles sai viga 14 inimest, sealhulgas kolm last. Praeguseks on teada, et BMW juhil olid alkoholi tarvitamise tunnused, Mercedese roolis olnud naine oli kaine.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava ütles ERRi uudisteportaalile, et kell 9.47 sai politsei teate kahe auto kokkupõrkest Tartu maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul.

22-aastase Gregori juhitud BMW 320i põrkas kokku Lastekodu tänava poolt Fr.R. Kreutzwaldi tänavalt vasakpööret teinud Mercedes-Benziga, mida juhtis 42-aastane Eve.

Kokkupõrke tagajärjel paiskus Mercedes-Benz otsa Tartu maantee sõidusuunavööndeid eraldaval ohutussaarel viibinud viiele jalakäijale: 64-aastasele Olegile, 37-aastasele Helenile, 57-aastasele Galinale, 4-aastasele poisile ja 9-aastasele tüdrukule.

BMW juht ja selles viibinud kaasreisijad, kaks 17-aastast neiut toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ning 20-aastane Kristo pöördus ise hiljem Ida-Tallinna keskhaiglasse.

Mercedes-Benzi juht ja selles viibinud kaasreisijad, 15-aastane neiu ning 41-aastane Heiki toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse, 51-aastane Peeter toimetati Lääne-Tallinna keskhaiglasse ning 10-kuune poiss toimetati Tallinna lastehaiglasse.

Ohutussaarel olnud Oleg, Helen ja Galina toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse; 4-aastasene poiss ja 9-aastane tüdruk toimetati Tallinna lastehaiglasse.

Õnnetuse asjaolud on selgitamisel ning politsei palub õnnetust näinud inimestel helistada politsei telefonil 6 123 000 või saata e-kiri aadressile pohja.lmt@politsei.ee.

"Meie juurde toodi sellest avariist üheksa kannatanut. Nendest üks oli laps, kes viidi üle lastehaiglasse. Kaks inimest said peale põhjalikke uuringuid ja analüüse kodusele ravile. Kuus inimest on jäänud haiglaravile, nendest kolm vajavad intensiivravi," ütles ERR-i uudisteportaalile Hede Kerstin Luik PERH-ist.

Haiglasse viidud inimestest üheksa viibisid autodes, ülejäänud olid ohutussaarel seisnud jalakäijad.

Jalakäijad ei saanud õnnetusse sattumist vältida

Liiklusjärelvalvekeskuse juht Elari Kasemets tõdes, et arvestades sõidukite vigastusi ning paiknemist, võib arvata, et üks sõidukijuhtidest võis ületada lubatud piirkiirust.

"Süülisuse kohapealt ei oska veel midagi öelda. Eks seda näitab uurimine, kellel oli eesõigus, milline tuli fooris kellegi jaoks põles jne. Küll julgen praegu öelda, et vaadates autode vigastusi ja seda, kuidas need pärast kokkupõrget liikunud on, et kiirused polnud kindlasti linnakiirused," rääkis Kasemets "Aktuaalsele kaamerale".

"Alkoholi tarvitamine ja rooli keeramine ei käi kokku ning piirkiirusel on põhjus. Antud liiklusõnnetus on halb ja kahetsusväärne näide sellest, kuidas hooletu ning mõtlematu käitumise tagajärjel võivad viga saada süütud kaasliiklejad," ütles ta ning pani inimestele südamele olla liikluses ettevaatlikum ning üksteisega arvestavam.

Elari Kasemets tunnistas, et ohutussaarel olnud inimestel polnud võimalik end kuidagi õnnetusse sattumisest säästa.

"See õnnetus, see hetk oli kõigi jaoks nii ootamatu ja see on näide sellest, miks linnas peab sõitma linnakiirusega, miks ei tohi joobes peaga autorooli istuda. See tähendabki, et kannatada ei saa ainult need inimesed, kes midagi rikuvad, vaid kõrvalseisjad. Täiesti süütud inimesed, kes mitte milleski süüdi ei ole, võivad saada väga raskelt vigastada," kordas ta.

Liiklusõnnetuse põhjustaja ning täpsemad asjaolud selgitab välja kriminaalmenetlus.

Politsei palub liiklusõnnetuse pealtnägijatel võtta ühendust infotelefonil 612 3000 või kirjutada aadressil pohja.lmt@politsei.ee. Eriti oluline on politseile informatsioon sellest, millised tuled fooris õnnetuse hetkel põlesid.

Toimetaja: Sven RandlaidVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.