Ametiühing: odavbussifirmade piletihinnad ei tohi tulla bussijuhi taskust ({{commentsTotal}})

Eesti suuremate linnade vahel on hoogustumas odavbussifirmade tegevus. Transpordi ametühingu hinnangul on konkurents tervitatav, ent odav hind ei tohi tulla bussijuhtide töötasu arvelt.

Transporditöötajaid koondava ametühingu juht Jaan Hendrik Toomel ütles ERR-i raadiouudistele, et kahtlemata on konkurents bussiturul hea, ent piletihindade odavus ei tohiks tulla amortiseeruva tehnika ja madalate bussijuhtide palkade arvelt. Kuna praegu on Eestis pigem bussijuhtide põud ning kõik bussifirmad tahavad pakkuda mugavat teenust, pole praegu muretsemiseks põhjust. 

"Ootaks, et uus suurettevõtja toimiks sarnaselt turul olevate suurettevõtjatega. Et tingimused oleks sarnased. /.../ Meie jaoks on oluline see, et nii uued kui ka vanad tegijad kõiki turul kehtestatud nõudeid järgiksid ja korrektselt tegutseksid," rääkis Toomel.

Eestis on tegevust alustamas Bus Transport Holdingu OÜ, mille omanikuks on Šoti miljardär Brian Souter. Talle kuuluvad ka näiteks Poolas ja Soomes reisijanumbrid hüppeliselt kasvatavad Polski Busi ja Onnibuss. Ettevõtete bussipiletite hinnapoliitika on lihtne - kes varem interneti kaudu pileti ostab, maksab vähem ja viimased kohad müüakse kallimalt. Nii nagu ka toimib odavlennufirmade puhul.

Tallinna puhul saab suure tõenäosusega uue firma busside väljumis- ja saabumiskohaks Reisisadam. Tartus ja Pärnus aga sealsed bussijaamad. Reisijaid asutakse võitma tõenäoliselt ühe eurose piletihinnaga.

Ka kodumaine suurim bussifirma on konkurendi ootuses oma hinnapoliitika üle vaadanud. Eile teatas Sebe nime all tuntuks saanud Lux Express, et nende tütarettevõte Simple Ekspress laiendab samuti oma odavbussiliinide arvu ja tihendab graafikut. Ka neil saab Tallinn-Tartu bussipileti kiireim reisija kätte ühe euroga. Samas kui palju euroseid kohi bussis on, sõltub nädalapäevast ja väljumiskellaajast. Lux Expressi juhatuse liikme Hannes Saarpuu sõnul on võimalik nii odavat hinda pakkuda eeldusel, et buss on pidevalt täis.

Šoti miljardäri Brian Souteri Eestisse plaanitavad 89-kohalised odavliini bussid hakkavad koheselt pärast liiniloa saamist sõitma nelja põhisihtkohta, pakkudes kahe-euroseid bussipileteid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Martin Dremljuga/ERRJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema