Riigikogu vanematekogu hakkab kuluhüvitiste korra muutmist arutama ({{commentsTotal}})

Riigikogu liikme tööga seotud kulude hüvitamise korda tuleb muuta täpsemaks, kuid kindlasti ei tohiks neid hüvitisi kaotada või lisada riigikogu liikme palgale, kinnitab Riigikogu esimees Eiki Nestor ja mitmed teisedki riigikogu liikmed. Muudatusi hakkab arutama järgmisel nädalal kogunev riigikogu vanematekogu.

Praegu kasutab 101-st riigikogu liikmest 66 saadikut kuluhüvitist oma autoliisingu tasumiseks. Eesti Päevaleht kirjutab, et riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin sisuliselt liisib oma autot abikaasale. Auto liisingumakse on üle 700 euro kuus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Autojuhtimisõiguseta Stalnuhhin liisib kuluhüvitusega juba teist autot. Viimast kasutab igapäevaselt Narvas õpetaja ametit pidav Stalnuhhini abikaasa Irina. Mihhail Stalnuhhin keeldus täna "Aktuaalsele Kaamerale" intervjuud andmast, kuid samas ta kinnitas, et pole rikkunud ühtegi seadust.

Riigikogu liikme staatuse seaduses on selgelt kirjas, et hüvitamisele kuuluvad riigikogu liikme tööga seotud kulud, riigikogu juhatuse kehtestatud korras. Riigikogu esimees Eiki Nestor tõdes, et need kulud on just valijate pärast tehtud avalikuks, kuid sellegipoolest kasutavad mõned saadikud nende hüvitamisel ära mitmetitõlgendamise võimalusi.

Nestori sõnul oleks mõistlik praegust korda täpsustada. Sama arvab ka reformierakondlasest põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet.

"Pigem oleks tõesti mõistlik reguleerida seda tänast süsteemi. Sa pead ikkagi esitama konkreetsed kuludokumendid ja selgemalt ära määratlema, mille jaoks on see võimalik," ütles Laanet.

Ometi on avalikkuses ja ka riigikogus kõlanud arvamusi, et kuluhüvitis tuleks üldse ära kaotada.

Kuluhüvitise lisamine palgale tähendaks aga sisulistelt saadikute 30-protsendilist palgatõusu.

"Siis ei teki tõesti küsimus selles, kas parlamendisaadik seda reeglistikku kuritarvitab või mitte. Aga teine küsimus on nüüd selles, mis motiveerib sellisel juhul parlamendisaadikut seda raha oma tööülesannteks kasutama, kui ta saab seda oma isiklikuks otstarbeks silma silma pilgutamata kasutada," ütles riigikogu IRLi fraktsiooni liige,
põhiseaduskomisjoni liige mart Nutt.

Nutt selgitas, et kui kaob arvete esitamise nõue, võib saadik loobuda näiteks valijatega kohtumisest või muudest tööülesannest, sest palk on niigi käes ja midagi enam tõendada vaja pole.

Soome parlamendis kaotati avalikkuse liigse tähelepanu tõttu tšekimajandus ja Nuti hinngul ei saa öelda, et Eestis täna kehtiv kord oleks põhjanaabrite omast halvem.

Toimetaja: Sven RandlaidJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema