Abja-Paluojal peetud kümnes Mulgi konverents tõi palju häid uudiseid ({{commentsTotal}})

Tänavuse Mulgimaa Uhkuse auhinna pälvis tekstiilikunstnik ja õppejõud Anu Raud. Mulgi vanema kaelas sai aga esmakordselt näha tema uut ametiketti. Valmis on ka saanud enam kui 600-leheküljeline raamat Mulgimaa rahvarõivastest.

Mulkide segakoor laulis ajaloolises Mulgimaa keskuses Abja-Paluojal avatuks mulkide kogu aasta ühe olulisema kokkusaamise, seekord juubelikonverentsi. Aga kooris laulavad need, kes end hingelt mulkideks peavad - üle kogu suure Mulgimaa ja kaugemaltki, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mulgimaa Uhkuse auhind, mida 2012. aastast välja antakse, jõudis tänavu tekstiilikunstnik Anu Rauani. Tema vaibad, Heimtali muuseum, tudengite juhendamine Kääriku talus, kogu tema olek peegeldab kodukandiarmastust ja -hoidu.

"Inimene, keda armastatakse, on kirgas, erk ja ilus. Lilled, mida vaadatakse ja imetletakse, õitsevad ilusamini. Maal, mida armastatakse ja hoitakse, läheb hästi. Ma loodan, et Mulgimaal läheb hästi," ütles Anu Raud.

Mulkidel on oma lipp ja hümn ja tänasest ka mulgi mustreid kujutav hõbedast ametiraha. Selle autor on ehtekunstnik Riin Somelar, keti tegi Mart Nõu.

Täna esitletud Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Viljandi muuseumi ühistöös valminud rohkem kui 600-leheküljeline raamat Mulgimaa rahvarõivaist on seni põhjalikem taoline käsitlus.

Mulkide patroonile president Toomas Hendrik Ilvese, kelle kodutalu Ärma sealsamas, sai kingiks Karksi kunstniku Enno Alliku Mulgimaad kujutava õlimaali.

"Mina tunnetan väga tugevalt oma seoseid selle piirkonnaga, sest ma tean, et üle kuue põlve on minu perekonna saatus määratud just sellest, mis siinkandis toimub," sõnas president Ilves.

Täna jõuti keskenduda ka Mulgimaa taluehitusele. Ja kui hästi läheb, on Sooglemäe talukohas varsti Mulgi keskus.

Toimetaja: Sven RandlaidJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema