Vietnamlasi Eestisse smugeldanud jõuk astub kohtu ette ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas viiele mehele ja ühele naisele süüdistuse inimkaubanduses ning vietnamlaste ebaseaduslikus toimetamises Eestisse.

Süüdistuse kohaselt osalesid süüdistatavad rahvusvahelises inimkaubanduse ketis, mille eesmärk oli Vietnami kodanike illegaalne toimetamine Venemaalt Euroopa Liitu, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR-i uudisteportaalile.

Sõõdistuse järgi toimetasid süüdistatavad aastatel 2014-2015 vähemalt viiel korral Vietnami kodanikke ebaseaduslikult Eestisse.

Süüdistatavad peeti kinni tänavu märtsis pärast seda, kui nad olid süüdistuse kohaselt toimetanud ebaseaduslikult Eestisse neli Vietnami kodanikku.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus leidis inimkaubanduse ohvrid Tartus asuvast garaažist, kus neid varjati kinni kleebitud akendega sõiduautos.

Kaks meest, kellel on süüdistuse kohaselt välismaalaste piiriületuse korraldamisel Eesti ja Venemaa poolel juhtiv roll, võeti 30. märtsil prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahi alla.

Teiste süüdistatavate suhtes on kohaldatud tõkendina elukohast lahkumise keeldu.
Süüdistatavatest viis on Eesti elanikud ja üks Venemaa elanik.

Kohus lahendab kriminaalasja detsembris lühimenetluses, kus mõistetavast karistusest arvestatakse kohe maha üks kolmandik.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.