Vietnamlasi Eestisse smugeldanud jõuk astub kohtu ette ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas viiele mehele ja ühele naisele süüdistuse inimkaubanduses ning vietnamlaste ebaseaduslikus toimetamises Eestisse.

Süüdistuse kohaselt osalesid süüdistatavad rahvusvahelises inimkaubanduse ketis, mille eesmärk oli Vietnami kodanike illegaalne toimetamine Venemaalt Euroopa Liitu, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina ERR-i uudisteportaalile.

Sõõdistuse järgi toimetasid süüdistatavad aastatel 2014-2015 vähemalt viiel korral Vietnami kodanikke ebaseaduslikult Eestisse.

Süüdistatavad peeti kinni tänavu märtsis pärast seda, kui nad olid süüdistuse kohaselt toimetanud ebaseaduslikult Eestisse neli Vietnami kodanikku.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus leidis inimkaubanduse ohvrid Tartus asuvast garaažist, kus neid varjati kinni kleebitud akendega sõiduautos.

Kaks meest, kellel on süüdistuse kohaselt välismaalaste piiriületuse korraldamisel Eesti ja Venemaa poolel juhtiv roll, võeti 30. märtsil prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahi alla.

Teiste süüdistatavate suhtes on kohaldatud tõkendina elukohast lahkumise keeldu.
Süüdistatavatest viis on Eesti elanikud ja üks Venemaa elanik.

Kohus lahendab kriminaalasja detsembris lühimenetluses, kus mõistetavast karistusest arvestatakse kohe maha üks kolmandik.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics