Mees jäi elukaaslase peksmises süüdi ({{commentsTotal}})

Rasmus Vesiloo
Rasmus Vesiloo Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikohus jättis eile muutmata praeguseks endise elukaaslase Triin Tuleviga vägivallatsenud Rasmus Vesiloole mõistetud karistuse.

Riigikohus ei rahuldanud vandeadvokaat Aadu Lubergi kassatsioonkaebust ja jättis Vesiloole (30) kehalise väärkohtlemise eest mõistetud tingimisi üheksa kuu pikkuse vangistuse kolmeaastase katseajaga muutmata.

Kohus mõistis Vesiloolt Tulevi kasuks välja ka 3500 eurot, kuigi naine nõudis tsiviilhagis 20 000 euro suurust valuraha.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi peksis Vesiloo 2013. aasta augustis oma toonast elukaaslast, lapseootel Tulevit ja tekitas talle füüsilist valu ja tervisekahjutusi.

Perevägivalla juhtumi tõi avalikkuse ette ETV saade "Pealtnägija" mullu 8. oktoobril.

Süüdimõistmisel kehalises väärkohtlemises näeb karistusseadustik ette rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

Toimetaja: Marek KuulEurod.Eurod.
Ülevaade: viimaste aastate palgatõusud avalikus sektoris

Riigieelarve strateegia näeb ette, et eeloleva nelja aastaga tõuseb keskvalitsuse töötajate palk 2,5 protsenti, kuid Isamaa ja Res Publica Liidu esimehevahetuse järel on tekkinud võimalus, et see jääb ära. Viimati kerkis riigiasutuste palk valitsuse otsusega aastal 2015.

Mustangi talu maasikad.Mustangi talu maasikad.
Vaataja küsib: kas suurem mari on parem?

Televaataja saatis „Novaatorile“ küsimuse, kas suurem mari on parem, pidades sealjuures silmas suviseid maasikaid. Esitasime küsimuse kas suuremad maasikad ja tomatid on paremad kui väikesed Eesti maaülikooli emeriitprofessorile Anne Luigele.