Võrus valmis smart-hotell ({{commentsTotal}})

Vaatamata sellele, et Eestit külastavate vene turistide osakaal on viimastel kuudel järsult langenud ning et Võrumaa on Eestis turismisihtkohana alles kümnedal kohal, avati seal Eesti esimene ülimoodsa tehnoloogiaga varustatud nn smart-hotell, mis on Lõuna-Eestis juba teine neljatärni hotell.

Võru kesklinnas asuv Georgi hotell on küll 140 aasta vanuse hoone seinte vahel, ent selle sisu on üks kaasaegsemaid Eestis - hotelli on paigaldatud 200 erinevat andurit nii temperatuuri mõõtmiseks ja seadistamiseks kui ruumides valgustuse trimmimiseks ja juhtimiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koridoris on tuled liikumisanduritega ja säästavad 90 protsenti, sest kui liikumist ei ole, põlevad need ainult 10-protsendilise tugevusega.

Sama lugu on küttega - kui tubades külastajaid pole, hoitakse temperatuuri all, külastajate saabudes saab aga soojuspumbad mobiilselt sisse lülitada. Kliendid saavad ka ise kõike reguleerida, sest tubadesse on paigaldatud väikesed paneelid, mis võimaldavad muuta temperatuuri, ventilatsiooni kui reguleerida meeleoluvalgust. Kõik seadmed suhtlevad omavahel, olles samas kaugjuhitavad.

Kõik lahendused teenivat üht eesmärki - hoida kuludelt kokku.

"Vaatasime, et kui juba teha, siis teha korralikult ja teha ka nutikad lahendused, sest nendega saab korralikult säästa ja see rahvale meeldib ja see müüb," selgitas Georgi hotelli omanik Imre Viilukas.

Uue hotelli turule tulemises nähakse aga suurt võitu kogu piirkonnale, mis aitaks viia Võrumaa paremale positsioonile Eesti turismikaardil.

"Kui me võtame plaani, et meil on vaja Võrumaa viia kümnedalt kohalt viiendale, siis meil on ka ettevõtjate pool vaja võimekust, kvaliteetset teenust. Me kindlasti tahaks juurde saada turiste, kes jätavad siia rohkem raha. Me peame neile pakkuma siis palju paremat teenust ja kui meile sellise kvaliteediga hotell siia tuleb, siis see avaradab väga palju ka maakonna teiste ettevõtjate võimalusi siit midagi teenida, midagi ära teha," rääkis Võrumaa turismikoordinaator Igor Taro.

"Meil on väga hea meel, et on veel inimesi, kes siia piirkonda julgevad ja riskeerivad midagi teha. Me soovime neile ainult edu, sest läbi selle reklaamivad nad ka meid," sõnas Kubija hotell-loodusspaa juht Aigar Pindmaa.

Toimetaja: Merili NaelJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema