Läänemaa laste hulgas on alanud robotibuum ({{commentsTotal}})

Läänemaal on alanud tõeline robotibuum, sest juba viies koolis tegutsevad robootikaringid, kus lapsed saavad selle põneva valdkonnaga tutvust teha. Neist kõige uuem avati täna Palivere põhikoolis.

Kui veel 15 aastat tagasi võis roboteid leida pigem ulmeteostest, siis viimastel aastatel üha menukamaks saanud mehitamata lennu- ja muud masinad näitavad, et XXI sajandi teist kümnendit võib pidada robotiajastu koidikuks. Pole siis ime, et lastel on soov selle valdkonnaga juba varakult tutvust teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on väga huvitav. Mulle meeldib sellepärast, et siin saab väikeseid klotse ja asju kokku panna," ütles Kermo.

"Mulle meeldivad nii väga robotid ja kuidas see energia kogu aeg nendes töötab, ja kuidas nad liiguvad. Ja ma tahtsin ise ka õppida, kuidas neid roboteid teha," rääkis Ele.

Läänemaa robotibuumi üheks keskseks eestvedajaks on olnud innovatsioonikeskus Innokas, mis on seda teemat Läänemaa koolidele tutvustanud juba mõnda aega.

"Praegu Palivere kool on Läänemaal nüüd viies kool, kus siis käivitatakse robootikaring, ja kui me oleme käinud koolides õppepäevi läbi viimas, siis pole kooli, kus pole huvi robootikaringi vastu," ütles innovatsioonikeskuse Innokas juhataja Angela Leppik.

Robootikaringid on kohaks, kus noored saavad aimu sellest, et inseneriteadus ja reaalained võivad olla seniarvatust märksa põnevamad. Läänlaste arvates võiks seda huviharidust pakkuda tulevikus üle kogu Eesti.

"Jaa, kindlasti. Üht-teist on juba kuulda, et siin-seal tehakse, aga selleks, et seda tehnoloogiaharidust ja tehnoloogilist mõtlemist arendada, on sellised ringid väga olulised," rääkis Palivere põhikooli robootikaringi juhendaja Kristel Tereping.

Palivere põhikool soetas üle 2000 euro maksnud robootikakomplektid tänu E-Piima heategevuskampaaniale.

Toimetaja: Heikki AasaruJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema