Tootjalt tarbijale: gümnaasiuminoored lõid talupidajate toetuseks mobiiliäpi ({{commentsTotal}})

Talumeestelt otse ostes jäävad vahendajad nuumamata.
Talumeestelt otse ostes jäävad vahendajad nuumamata. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Gümnaasiuminoored lõid veebiplatvormi ja mobiiliäpi, mis aitavad talumeestel oma toodangut müüa, nii et kaupmehed ei saa oma tingimusi neile peale suruda ja prisket vaheltkasu võtta.

Kaks õpilasfirma Sibis loojat – Rudolf Gustav Hanni ja Karl Angelo Maiuri – on mõlemad linnapoisid, aga otsustasid toetada talupidajaid, vahendasid ERR-i raadiouudised.

„Mõte tekkis vanaema juures olles, kui ta rääkis, et moraalne on tegelikult tarbida Eesti talmumeeste kaupa,“ selgitas ajendit gümnaasiumipoiss Rudolf Gustav Hanni.

Maijuri: „Mõte toetada talupidajaid tundus õige. Talumehed on hetkel üsna hädas, nii et kui minna nende juurde jutuga, et me aitame, siis nad on üpris avatud uuendustele, seega poel see töö raske olnud,“ selgitas teine gümnaasiuminoor Karl Angelo Maiuri.

Rautsi talu peremees Aarne Põri kurdab, et kubandus võtab vahelt nii suure marginaali, et inimesed maksavad kauba eest küll palju, aga tootja ise ei saa midagi. „Linnas näete kindlasti siin-seal silte „müün kartulit, hind 50 senti“, aga meie käest tahavad hulgifirmad kartulit kätte saada 10, 12, 14 sendiga,“ selgitas Põri.

Sibise idee on müügisüsteemi lihtsus. Mobiiliäpp aitab vahendada talukaupu, mille tootjad ise üles riputavad. Linnainimesest lõpptarbija saab need otse endale koju tellida, järgmisel päeval toob transpordifirma kauba talust otse koju kätte.

„Kartul maksab võib-olla 20 senti rohkem, aga sellega saab toetada kedagi, kes oma hinge sinna sisse on pannud,“ loodab Hanni tarbijate soojale vastuvõtule.

Õpilasfirma poisid leiavad, et tegelikult tuleks ka koolis ettevõtlusest ja majandusest rohkem rääkida.

„Kõik minu kogemused ja oskused on tulnud kooliväliselt,“ tõdes Hanni.

Toimetaja: Merilin PärliJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema