Oviir kutsus inimesi sallivusele siin töötavate välismaalaste suhtes ({{commentsTotal}})

Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv.
{{1449143133000 | amCalendar}}

Ettevõtlusminister Liisa Oviir (SDE) kutsus seoses välisettevõtjate kaubanduskodade valitsusele saadetud pöördumisega inimesi üles olema rohkem sallivad Eestis töötavate välismaalaste suhtes.

Välisettevõtjaid koondavad organisatsioonid esitasid valitsusele mureliku ja karmi tooniga kirja, milles ütlesid, et see, kui ebasõbralikult ja mittetolerantselt eestlased muulastesse suhtuvad, mõjub Eesti modernsele mainele hävitavalt.

Oviir rääkis tänasel valitsuse pressikonverentsil, et tegemist on organisatsioonidega, mis hõlmavad Eestis ettevõtlusega tegelevaid välisriikide kodanikke. "Need on need inimesed, keda me suures osas oleme ise kutsunud Eestisse. Ja nemad tajuvad, et see kasvav sallimatus on neile niivõrd suureks probleemiks, et nad on teinud sellise pöördumise valitsusele," rääkis minister.

"Minu mure ettevõtlusministrina on loomulikult see, et ettevõtluskeskkond peab olema maksimaalselt hea, parim võimalik selleks, et tuua siia juurde veelgi rohkem kvaliteetset tööjõudu. Avatud maailmas on paratamatu see, et väga head Eesti spetsialistid lähevad Eestist mujale töötama ja me loodame, et nad tulevad siia tagasi. Samamoodi me ootame tippspetsialiste Eestisse. Et nad tuleksid ja tooksid oma uut teadmist. See on olnud valitsuse üks prioriteete, selleks on erinevad programmid erinevad meetmed," sõnas Oviir.

Ta osutas, et viimasel ajal on maailmas juhtunud selliseid sündmusi, mis on väga selgelt murendanud inimeste turvatunnet ja seda ära kasutades on olnud see hea pinnas teatud äärmuslikele jõududele sinna sisse külvata üsna valjuhäälselt sallimatust.

"Kuigi tegemist on väga väikese hulga inimestega, siis kuivõrd siiamaani ei ole ülejäänud inimesed võtnud valjuhäälselt selle vastu sõna, on tekkinud mulje, et me oleme muutunud selliseks suletuks, sallimatuks ja diskrimineerivaks riigiks," nentis Oviir.

"Eesti majandus ja tervis ei ole täna kaugeltki nii tugev, et me võiksime muretult mängida sõnade ja tegudega. Sellised teod ja sõnad mõjutavad ka meie majanduse tervist ja meil ei ole mõtet rääkida majandusele uue hoo andmisest, kui me ütleme, et me ei soovi siia midagi uut," leidis ta.

"Ma tahaksin teha üleskutse, et palun oleme mõistlikud, ärme ka väga palju anna meediaruumi sellisele väga äärmuslikule ja negatiivsele. Toome välja ka seda poolt rohkem, et eestlane on töökas, salliv, viisakas," manitses minister.

"Minu hinnangul eestlane kindlasti ei ole oma loomult sallimatu ja seda on need samad kaubanduskojad vestlustes ka väljendanud," lisas ta veel.

Helme: välisettevõtjate kiri on vasakäärmusluse näide

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ütles ERR-i raadiouudistele antud intervjuus, et tema hinnangul ei puuduta välisettevõtjate kiri otseselt EKRE-t. "Meie esindame konservatiivset ja rahvuslikku maailmavaadet ning see kiri esindab meie hinnangul radikaalset vasakäärmustlust," märkis Helme.

Tema väitel on taoline äärmuslus väga ohtlik, kuna see lõhub ühiskonda ja ajab üksteise vastu vihale. "Meie vastupidi proovime inimesi mõistusele kutsuda," kinnitas EKRE esimees.

Helme jaoks on täiesti vastuvõetamatu, et mingid võõrfirmad, mis tegutsevad väliskapitalil, nii jõhkral moel sekkuvad Eesti siseasjadesse. "Selle pöördumise lõpus on sõnaotseses mõttes punkt punkti haaval välja toodud, mida Eesti valitsus peaks tegema," rääkis Helme.

Toimetaja: Aleksander KrjukovERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema