TTÜ avab uksed kooliõpilastele ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: PM/Scanpix

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) korraldab täna kooliõpilastele avatud uste päeva, samas algab seal täna ka Põhja-Euroopa suurim robotivõistlus Robotex.

Avatud uste päev algab TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory Tallinnas Raja tänav 15 kell 11, kui tutvustatakse Eesti ainsas tehnoloogiaülikoolis õppimisvõimalusi. Lisaks saab õppida tikutorni ehitamist, väikeste mootorite kokkupanemist ja sõita kopplaaduriga. Esmakordselt on spetsiaalsed töötoad ka õpetajatele.

Kell 12 algavad Mektorys paralleelsed töötoad kooliõpilastele: IT teaduskond aitab koostada elektroonset süsteemi, mis reageerides puudutusele vilgutab LED-tulukesi, ehitusteaduskond õpetab etteantud raskust kandva tikutorni ehitamist, energeetikateaduskond patareidest ja muust vajalikust väikeste mootorite kokkupanemist. Samal ajal saab külastada Mereakadeemia simulaatorikeskust või tutvuda puidutehnoloogia erialaga. Tallinna Kolledž analüüsib TTÜ ülikoolilinnaku kujunemist arhitekti ja maastikuarhitekti perspektiivist.

Kell 13 algavad paralleeltöötoad: Club Fresh Air´is tutvustatakse ventilatsioonisüsteemide toimimist ööklubi näitel, geotehnoloogia erialaga tutvumisel saab sõita kopplaaduriga ja proovida ise maavara rikastamist ning Tartu Kolledž näitab ehitusinfo juhtimist kolmemõõtmelise täppismudeliga. Mehaanikateaduskond õpetab tulevastele tootearendajatele oma lennuki ehitamist, lisaks tutvustatakse tekstiilitehnoloogia ning majanduse erialasid.

Kell 14 algavates töötubades tutvustab ehitusteaduskond maamõõtmise seadmeid, energeetikateaduskond mootorite ehitamist, ning sotsiaalteaduskond korraldab auhinnamängu Sotsvillak. Avatud uste päeva lõpetab kell 15 ekskursioon TTÜ ülikoolilinnakus, mis lõppeb spordihoone juures (Männiliiva tänav 7), kus on käimas Põhja-Euroopa suurim robotivõistlus Robotex.

Esmakordselt on eraldi töötoad õpetajatele: kell 11.30 tutvustatakse õpetajatele tuleviku klassiruumi ning 13.30 toimub töötuba, milles tutvustatakse 3D printimist.

Robotexil osaleb 662 robotit

Järjekorras 15. Robotex toimub tänasest pühapäevani ning kavas on ühtekokku 17 võistlusala.

Tänaseks on Robotexile registreerunud 1423 võistlejat 662 robotiga, mis on kõigi aegade rekord. Pealtvaatajaid oodatakse kolmel päeval kokku 15 000. Lisaks võistlustele toimub Robotexil tehnoloogianäitus ja erinevad töötoad, avatud on ka TTÜd tutvustav boks. Robotexil osalemine on nii võistlejatele kui pealtvaatajatele tasuta.

Toimetaja: Marek KuulLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema