Robotex haaras 530 võistelnud robotiga Euroopa suurima robotivõistluse tiitli ({{commentsTotal}})

Robotex
Robotex Autor/allikas: Edmond Mäll

6. detsembril Tallinnas lõppenud Robotex haaras endale Euroopa suurima robotivõistluse positsiooni, saates kolme päeva jooksul võistlustulle ühtekokku 530 robotit.

Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) spordihoones peetud Robotex purustas ka publikurekordi ligi 14 000 pealtvaatajaga, teatas TTÜ.

Robotexile registreerus 1422 robotiehitajat 15 riigist ühtekokku 657 robotiga, ent kohale ilmus neid siiski mõnevõrra vähem. Osa praagiti ka välja tehnilises kontrollis, kus kontrolliti iga registreerunud roboti vastavust võistlustingimustele.

Robotex 2015 projektijuhi ja TTÜ mehaanikateaduskonna doktorandi Marti Araku sõnul astus 17 võistlusalal heitlusse ühtekokku 530 robotit.

“See tähendab, et Robotex on nüüdsest Euroopa suurim robotivõistlus, kuna Austrias Viinis märtsis peetud robotivõistlusel RobotChallenge läbis tehnilise kontrolli ja pääses võistlusrajale 491 robotit,” rääkis Arak. “Robotex purustas kõik senised “isiklikud” rekordid, mille uhkeimaks näiteks on ligikaudu 14 000-ni kasvanud publiku arv kolme päeva jooksul kokku. Tänan kõiki võistlejaid, pealtvaatajaid, korraldajaid ning toetajaid, kes Robotexi teokssaamisele õla alla panid!”

Ligi kolmandik Robotexil osalenud robotiehitajaist tuli piiri tagant. Kõige rohkem välisvõistlejaid tuli Lätist (73), järgnevad Leedu (58), Venemaa (11) ja Poola (7). Robotiehitajaid tuli Robotexile ka Valgevenest, Kolumbiast, Alžeeriast, Soomest, Rootsist Kreekast, Indiast, Nigeeriast, Türgist ja Ukrainast. Kõige suurem oli osavõtt LEGO sumo võistlusest, kus astus võistlusareenile 153 robotit.

Oma robotitega olid Robotexil väljas 132 kooli, robotiklubi ja asutust nii Eestist kui välismaalt. „Aktiivsema kooli tiitli ja sellega kaasneva auhinna 3D printeri pälvis Rakke gümnaasium Lääne-Virumaalt, kust pääses võistlema ühtekokku 29 robotit,“ lausus Robotexi projektijuht Marti Arak. „Sellega andsid kooliõpilased silmad ette ka TTÜle ja Tartu Ülikoolile, kus tuli võistlema mõni robot vähem.“

Järjekorras viieteistkümnendal Robotexil võtsid robotid mõõtu ühtekokku 17 võistlusalal, neist kolmel esmakordselt Eestis. Võistluse jooksul oli samas avatud ka Tehnoloogianäitus, kus nägi rohkem kui 100 uut kõrgtehnoloogilist seadet alates vastvalminud innovaatilistest prototüüpidest kuni toimivate robootikalahendusteni. Robotexi raames korraldati neli loovat konkurssi lastele ning noortele ning 24 erinevat robootikaalast töötuba alates lasteaialastele mõeldud robomutukate meisterdamisest kuni gümnasistidele sobiliku programmeerimise ja mobiiliäppide loomiseni.

Robotexi korraldas Tallinna tehnikaülikool koostöös Tartu ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.

Robotex 2015 kuldsponsorid on ICD Industries ja Technobalt Group.

Toimetaja: Heikki AasaruLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema