Päästeamet: kui ahju kütmine keelatakse, tuleb leida uus elukoht ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Põhja päästekeskuse juht Priit Laos ütles, et kui päästeamet on küttekolde kütmise keelanud, tuleb inimestel, kes soovivad külmal ajal sooja saada, leida uus eluruum.

Külmad ilmad on toonud välja hulgaliselt muresid vigaste ahjudega. Korstnapühkijad on päästeametile andnud infot 300 probleemse ahju kohta.

Priit Laos rääkis Vikerraadio saates "Vikerhommik", et tahma süttimine korstnas on praeguse külma ilma tõttu igapäevane sündmus. Tema sõnul oli Harjumaal detsembri viimasel ja jaanuari esimesel nädalal 21 eluhoone tulekahju. See on tavapärasest poole rohkem.

Laos rääkis, et kuigi kõikides korstnapühkijate poolt teatatud majapidamistes pole ohtlik küttekolle, on ette tulnud juhtumeid, kus päästeamet kütmise keelanud on.

"Selge on see, et praegu inimene ilma kütmata ei saa ja kui mingil põhjusel kütteseade peatatakse ja seda kütta ei tohi, siis peab inimene leidma endale teise koha, kus elada, olgu selleks või sotsiaalmajutusüksused, mis praeguse külmaga hoitakse ööpäevaringselt avatud," lausus Laos.

Laos hoiatas ka lahtise tulega oma torude soojendamise või sulatamise eest. "Inimestel peaks ikka nii palju mõistust peas olema, et mitte minna lahtise tulega torude kallale, eriti kui seal taga on puidust vaheseinad ja ehituskonstruktsioonid," ütles ta.

"Neid torusid saab lahti sulatada ka sooja õhuga, näiteks fööni kasutades. Aga ka see ei ole 100 protsenti ohutu tegevus. On olemas spetsiaalseid küttekaableid ja on võimalus ka torud ära isoleerida," pakkus Laos alternatiive.

Laos rääkis, et on ette tulnud ka juhtumeid, kus lahtise tulega on isegi plasttorusid üritatud sulatada, põhjustades korraga nii tulekahju kui ka veeavarii.

Tulekahjudel on statistiliselt kolm tekkepõhjust. Ülekoormatud elektrijuhtmed, toas suitsetamine ja katkised küttekolded. Praeguste külmade ilmadega on täpselt see hetk, kus kõik need tingimused mängivad ja nende koosmõjul on tulekahjude arv tõusnud.

Laos soovitas Tallinnas külmade ilmadega torude soojendamise või küttekollete turvalise kasutamise kohta nõu küsida olmeabi telefonilt 1345 ja päästeameti telefonilt 1524.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.