Eestlanna Egiptuses: Kölni massiahistamisega seotud inimesed määrivad ära kõigi sisserändajate maine ({{commentsTotal}})

Egiptuses elav Kaidi Udris ütles, et massiahistamised ei ole Kairos sagedased, vaid pigem väga harvad. Kölnis aastavahetusel juhtunu määrib tema sõnul aga ära suure inimgrupi ehk sisserändajate maine.

Udris selgitas ETV saates "Ringvaade", et grupiviisilise ahistamise mõiste tekkis ja sai Egiptuses laiemat kõlapinda eelkõige seoses araabia kevadega 2011. aastal, kui leidsid aset mõned tõsisemad juhtumid Tahriri väljakul.

Tema sõnul juhtub Kairos selliseid intsidente pigem massikogunemistel, kuid siiski väga harva.

"Mina õnneks ei ole sellega kokku puutunud, sest pean targemaks massikogunemistest Kairos eemale hoida. See on selline asi, mis ei juhtu siin igapäevaselt, see pole fenomen või regulaarne sündmus, vaid see juhtub pigem massikogunemistel, kus näiteks võimudel on raske inimeste turvalisust tagada," ütles ta.

Põhjus, miks Egiptuses mehed naisi võivad ahistada, on Udrise sõnul konservatiivses ühiskonnas.

"Siin on mehe ja naise suhtlemine üsna piiratud, isegi silmside üle 3 sekundi võib olla "vale" sõnum. Ma arvan, et üks suuremaid põhjuseid, miks see toimub ja kuidas ründajad seda õigustavad, on see, et selline suurdemonstratsioon ei ole naise jaoks koht, kuhu minna - kui ta juba julgeb õhtul, pimedal ajal minna suurele väljakule oma poliitilisi vaateid avaldama, siis võib ta ka kõike muud teha ja võib-olla ta ei ole siis n-ö korralik naisterahvas," selgitas Udris.

Tema sõnul rünnatakse Egiptuses pigem kohalikke naisi, mitte lääneriikidest pärit naisi, kuigi araabia kevade ajal leidsid kõlapinda just välismaalaste vastased rünnakud. "Tegelikult on kõige lihtsam ja tavalisem "saak" neile meestele kohalikud egiptlannad, sest neid nähakse väga nõrkadena ja riik ei kaitse neid - tihti politsei ei võtaks nende häält eriti tõsiselt. Nii elatakse välja oma agressiivsust ja matšolikku võimukust naiste peal," ütles ta.

Kölni sündmused olid Udrise sõnul häbiväärsed ja kahetsusväärsed. 

"Mis iganes põhjustel see Kölnis juhtus, ma arvan, et seal oli tegu sellega, kus üks isik või grupp või kamp hakkas lollitama või kedagi kiusama ja sellega läksid ülejäänud inimesed kaasa. Aga kahjuks määrivad nad kogu suure inimgrupi ehk sisserändajate maine ära. Nii et ma arvan, et üle Euroopa on päris palju neid sisserännanuid, kes mõistavad toimunu hukka. Arvan, et üldistada on väga ohtlik, olenemata sellest, et juhtunu on väga kahetsusväärne," rääkis Udris.

Poliitikute reaktsioon juhtunule saadab tema sõnul tugeva sõnumi kõigile sisserännanutele ja pagulastele ehk poliitikud peavad ütlema, mis on Euroopas normaalne ja mis vastuvõetamatu.

"Ma arvan, et pagulasi peaks kindlasti koolitama meie kultuuriliste erinevuste osas. /.../ Selle asemel, et manitseda naisi, tuleks pigem koolitada mehi, kuidas naisi austada," märkis ta.

Kölni politsei on saanud seoses aastavahetusel toimunud seksuaalsete rünnakutega ligi 600 avaldust.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema