Kohtlajärvelased süüdistavad koondamistes peamiselt valitsust ({{commentsTotal}})

Lõppeval nädalal teatas Viru Keemia Grupp (VKG) kavatsusest sulgeda vanad Kiviter-tüüpi õlivabrikud ja kontsernist on kadumas ligi 500 töökohta. See suurendab plahvatuslikult tööpuudust Ida-Virumaal, kus juba enne VKG koondamisteadet oli ilma tööta iga kümnes inimene. "Aktuaalse kaameraga" vestelnud kohtlajärvelased süüdistavad töökohtade kadumises peamiselt riiki ja valitsust.

Üha langevad õlihinnad ja õlitootjate riigimaksud sunnivad Viru Keemia Gruppi (VKG) oma tegevust tõhustama. Konkurentsivõimelist õli saab vaid uutest vabrikutest ja vanad suletakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on siin töötuid niigi - iga teine on töötu -, nüüd tuleb veel 500 tükki juurde. Ja kindla peale seoses sellega, kes on veel teised firmad, tuleb veel paarsada inimest juurde. Loomulikult siin peab valitsus panema kõvasti käed külge, et nüüd kuidagi vähemalt üritada päästa, mida päästa annab," rääkis Kalvi.

"Minu meelest on põhjus Eesti poliitikas, ma ei räägiks detailidest, aga poliitikud ei aja õiget asja. Töökohti peaks juurde tulema, mitte vähemaks jääma," kommenteeris Andrei.

"Arvan, et vist on võimud süüdi. Nad ei loo töökohti ja need pidevad koondamised. Riik on vist süüdi," arvas Marina.

Uued töökohad väikeettevõtetes ja tööstusparkides on pikki aastaid olnud kohe-kohe tekkimas, kuid praegu on tööd leida väga raske.

"Minu arust ei ole see üldse võimalik. Ma küll ei tea, mida ma tegema hakkan, seda enam sellises vanuses. Jäängi töötuks. Mind ennast koondati.See on hullem kui katastroof," rääkis Jelena.

Kohtla-Järve Keemikute ametiühingu juht Julia Leontjeva tõdes, et töökohti pole.

"Me just otsisime neid müstilisi töökohti, millest meile räägiti aasta ja poole aasta eest, kui olid Nitroferdi koondamised. Kahjuks ei leidnud me neid ei maa pealt ega maa alt. Tahaks pöörduda tööministri ja majandusministri poole - tulge, sõitke siia Ida-Virumaale ja otsime neid töökohti koos," ütles Leontjeva.

Kalvi sõnul on töötukassas küll töökohti, kuid need ei ole igaühele sobilikud. Samuti on palk neis tema sõnul nii väike, et sellega ei ela ära.

"Küll aeg annab arutust! Kuhu sa pääsed! Lasti lahti, siis lasti. Revolutsiooni hakkame tegema või? Mässama hakkame või? Küll aeg annab arutust. Mind aeti ka minema kui kaevandus kinni pandi," rääkis Pavel.

Möödunud reedese seisuga oli töötukaasal Ida-Virumaal pakkuda 7048 tööotsijale vaid 379 töökohta.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema