Kohtlajärvelased süüdistavad koondamistes peamiselt valitsust ({{commentsTotal}})

Lõppeval nädalal teatas Viru Keemia Grupp (VKG) kavatsusest sulgeda vanad Kiviter-tüüpi õlivabrikud ja kontsernist on kadumas ligi 500 töökohta. See suurendab plahvatuslikult tööpuudust Ida-Virumaal, kus juba enne VKG koondamisteadet oli ilma tööta iga kümnes inimene. "Aktuaalse kaameraga" vestelnud kohtlajärvelased süüdistavad töökohtade kadumises peamiselt riiki ja valitsust.

Üha langevad õlihinnad ja õlitootjate riigimaksud sunnivad Viru Keemia Gruppi (VKG) oma tegevust tõhustama. Konkurentsivõimelist õli saab vaid uutest vabrikutest ja vanad suletakse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on siin töötuid niigi - iga teine on töötu -, nüüd tuleb veel 500 tükki juurde. Ja kindla peale seoses sellega, kes on veel teised firmad, tuleb veel paarsada inimest juurde. Loomulikult siin peab valitsus panema kõvasti käed külge, et nüüd kuidagi vähemalt üritada päästa, mida päästa annab," rääkis Kalvi.

"Minu meelest on põhjus Eesti poliitikas, ma ei räägiks detailidest, aga poliitikud ei aja õiget asja. Töökohti peaks juurde tulema, mitte vähemaks jääma," kommenteeris Andrei.

"Arvan, et vist on võimud süüdi. Nad ei loo töökohti ja need pidevad koondamised. Riik on vist süüdi," arvas Marina.

Uued töökohad väikeettevõtetes ja tööstusparkides on pikki aastaid olnud kohe-kohe tekkimas, kuid praegu on tööd leida väga raske.

"Minu arust ei ole see üldse võimalik. Ma küll ei tea, mida ma tegema hakkan, seda enam sellises vanuses. Jäängi töötuks. Mind ennast koondati.See on hullem kui katastroof," rääkis Jelena.

Kohtla-Järve Keemikute ametiühingu juht Julia Leontjeva tõdes, et töökohti pole.

"Me just otsisime neid müstilisi töökohti, millest meile räägiti aasta ja poole aasta eest, kui olid Nitroferdi koondamised. Kahjuks ei leidnud me neid ei maa pealt ega maa alt. Tahaks pöörduda tööministri ja majandusministri poole - tulge, sõitke siia Ida-Virumaale ja otsime neid töökohti koos," ütles Leontjeva.

Kalvi sõnul on töötukassas küll töökohti, kuid need ei ole igaühele sobilikud. Samuti on palk neis tema sõnul nii väike, et sellega ei ela ära.

"Küll aeg annab arutust! Kuhu sa pääsed! Lasti lahti, siis lasti. Revolutsiooni hakkame tegema või? Mässama hakkame või? Küll aeg annab arutust. Mind aeti ka minema kui kaevandus kinni pandi," rääkis Pavel.

Möödunud reedese seisuga oli töötukaasal Ida-Virumaal pakkuda 7048 tööotsijale vaid 379 töökohta.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.