Otepääl kogunesid talitriatloni tipud ({{commentsTotal}})

Talvepealinnas Otepääl otsitakse alternatiive kunagistele populaarsetele suusavõistlustele.

Täna peetud Euroopa meistrivõistlused talitriatlonis näitasid, et Otepääl asuvaid spordirajatisi, radu ja majutusasutusi hindavad osalejad väga headeks. Spordihuvilistest pealtvaatajad on aga visad kohale tulema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänane Euroopa talitriatlon oli Otepää talvepealinna aja üks olulisemaid võistlusi. Mägedel ja suusaradadel saab küll ise sporti teha, kuid talialade tippudele kaasaelamisvõimalusi väga palju polegi.

Üle Eesti põnevaid spordiüritusi korraldav ühendus "Meie liigume" pakkus välja, et tooks õige Euroopa talitriatloni teist korda Eestisse. Otepääl pole seda varem peetud.

"Talitriatlon on põnev ja atraktiivne talvine spordiala, mis võiks olla heaks alternatiiviks tavapärasele suusatamisele. Vanades Euroopa suusariikides on ju tegelikult osalejate arv talvistel triatlonivõistlustel ikka kordades suurem kui meil. Oma 300-400 inimest. Nii et Eestil on, kuhu liikuda ja areneda," rääkis korraldaja Siim Ausmees.

Iseküsimus on, kas ka pealtvaatajad kaasa tulevad. Rahvast raja ääres kaasa elamas küll oli, aga mitte palju. Samas kiitsid osalejad Eesti häid talispordivõimalusi.

Venemaa koondise peatreener Andrei Gudalov on Otepääl käinud mitmel erineval võistlusel. "Korraldus ja toimumiskoht on parimad, mis on Euroopa talitriatloni ajal üldse kunagi olnud," kinnitas ta.

Talvine rahvamagnet on aga alles ees. 44. Tartu maratoni stardini on jäänud vähem kui kuu. Maratonirada on harjutamiseks avatud. Lumeolud on treenimiseks head kõikjal Eestis.

Toimetaja: Priit LutsPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics