Otepääl kogunesid talitriatloni tipud ({{commentsTotal}})

Talvepealinnas Otepääl otsitakse alternatiive kunagistele populaarsetele suusavõistlustele.

Täna peetud Euroopa meistrivõistlused talitriatlonis näitasid, et Otepääl asuvaid spordirajatisi, radu ja majutusasutusi hindavad osalejad väga headeks. Spordihuvilistest pealtvaatajad on aga visad kohale tulema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänane Euroopa talitriatlon oli Otepää talvepealinna aja üks olulisemaid võistlusi. Mägedel ja suusaradadel saab küll ise sporti teha, kuid talialade tippudele kaasaelamisvõimalusi väga palju polegi.

Üle Eesti põnevaid spordiüritusi korraldav ühendus "Meie liigume" pakkus välja, et tooks õige Euroopa talitriatloni teist korda Eestisse. Otepääl pole seda varem peetud.

"Talitriatlon on põnev ja atraktiivne talvine spordiala, mis võiks olla heaks alternatiiviks tavapärasele suusatamisele. Vanades Euroopa suusariikides on ju tegelikult osalejate arv talvistel triatlonivõistlustel ikka kordades suurem kui meil. Oma 300-400 inimest. Nii et Eestil on, kuhu liikuda ja areneda," rääkis korraldaja Siim Ausmees.

Iseküsimus on, kas ka pealtvaatajad kaasa tulevad. Rahvast raja ääres kaasa elamas küll oli, aga mitte palju. Samas kiitsid osalejad Eesti häid talispordivõimalusi.

Venemaa koondise peatreener Andrei Gudalov on Otepääl käinud mitmel erineval võistlusel. "Korraldus ja toimumiskoht on parimad, mis on Euroopa talitriatloni ajal üldse kunagi olnud," kinnitas ta.

Talvine rahvamagnet on aga alles ees. 44. Tartu maratoni stardini on jäänud vähem kui kuu. Maratonirada on harjutamiseks avatud. Lumeolud on treenimiseks head kõikjal Eestis.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.