Euroopa kontrollikoja liiget konkursiga otsima ei hakata, kuid kokkulepet valitsuses ka ei paista ({{commentsTotal}})

Valitsusliidu erakonnad pole nõus opositsiooni ideega korraldada Euroopa kontrollikoja esindaja leidmiseks avalik konkurss.

Koalitsioonierakondade esindajad kinnitavad, et valitsusliit suudab leida kontrollikoja liikmeks sobiva kandidaadi, kuigi üksmeelt kolmel erakonnal selles osas praeguseni pole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peaaegu kaks nädalat tagasi arutasid valitsusliitlased kontrollikoja liikme leidmist Kadriorus. Kohtumise järel ütles peaminister Taavi Rõivas, et tema hinnangul tuleks teema võimalikult ruttu maha saada.

Opositsioonierakonnad ütlevad peaministrile saadetud pöördumises, et kui koalitsioon ühises kandidaadis kokkuleppele jõuda ei suuda, tuleb koha täitmiseks kuulutada välja avalik konkurss.

Keskfraktsiooni juht Kadri Simson leiab, et "kurgid sulle, raha mulle" kemplemine ja see rikub otsuste tegemise kuvandit. "Praegusel hetkel on asi läinud nii hapuks, et ainult avalik konkurss aitaks sellest täbarast olukorrast välja."

Reformierakonna aseesimees Hanno Pevkur leiab, et opositsioonierakonnad ei pea muretsema. "Valitsus teeb oma tööd ja valitsus kindlasti leiab Eestile väärika kandidaadi. Kui vaadata Juhan Partsi CV-d ja vaadata tema varasemat töökäiku, siis tegelikult on tegemist väga väärika kandidaadiga."

Euroopa kontrollikoja Eesti esindaja peab saama ka Euroopa Parlamendi toetuse. Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Siim Kiisler tõdeb, et kõige paremad võimalused on Juhan Partsil.

Konkursi ideed võiks tema arvates kaaluda siis, kui kandidaati poleks. Sotsiaaldemokraatide vastuseisu Partsi kandidatuurile nimetas Kiisler jonnimiseks.

Sotsiaaldemokraat Andres Anvelt tõdes, et maailm on väike ja meie sisepoliitilised pinged jõuavad lõpuks Euroopa Parlamenti ning Juhan Partsil ei pruugi seal lihtsalt minna. Avalik konkurss selliste ametikohtade täitmiseks pole tema hinnangul siiski õigustatud.

"Mingil määral on asi tupikusse läinud ja siin peab siis oma sõna ütlema ja tegutsema pigem juba peaminister," hindas Anvelt.

Kadri Simson seevastu leiab, et konkurss annaks Juhan Partsile võimaluse ennast kontrollikoja liikme kandidaadina tõestada.

Toimetaja: Priit LutsVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.