Euroopa kontrollikoja liiget konkursiga otsima ei hakata, kuid kokkulepet valitsuses ka ei paista ({{commentsTotal}})

Valitsusliidu erakonnad pole nõus opositsiooni ideega korraldada Euroopa kontrollikoja esindaja leidmiseks avalik konkurss.

Koalitsioonierakondade esindajad kinnitavad, et valitsusliit suudab leida kontrollikoja liikmeks sobiva kandidaadi, kuigi üksmeelt kolmel erakonnal selles osas praeguseni pole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peaaegu kaks nädalat tagasi arutasid valitsusliitlased kontrollikoja liikme leidmist Kadriorus. Kohtumise järel ütles peaminister Taavi Rõivas, et tema hinnangul tuleks teema võimalikult ruttu maha saada.

Opositsioonierakonnad ütlevad peaministrile saadetud pöördumises, et kui koalitsioon ühises kandidaadis kokkuleppele jõuda ei suuda, tuleb koha täitmiseks kuulutada välja avalik konkurss.

Keskfraktsiooni juht Kadri Simson leiab, et "kurgid sulle, raha mulle" kemplemine ja see rikub otsuste tegemise kuvandit. "Praegusel hetkel on asi läinud nii hapuks, et ainult avalik konkurss aitaks sellest täbarast olukorrast välja."

Reformierakonna aseesimees Hanno Pevkur leiab, et opositsioonierakonnad ei pea muretsema. "Valitsus teeb oma tööd ja valitsus kindlasti leiab Eestile väärika kandidaadi. Kui vaadata Juhan Partsi CV-d ja vaadata tema varasemat töökäiku, siis tegelikult on tegemist väga väärika kandidaadiga."

Euroopa kontrollikoja Eesti esindaja peab saama ka Euroopa Parlamendi toetuse. Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Siim Kiisler tõdeb, et kõige paremad võimalused on Juhan Partsil.

Konkursi ideed võiks tema arvates kaaluda siis, kui kandidaati poleks. Sotsiaaldemokraatide vastuseisu Partsi kandidatuurile nimetas Kiisler jonnimiseks.

Sotsiaaldemokraat Andres Anvelt tõdes, et maailm on väike ja meie sisepoliitilised pinged jõuavad lõpuks Euroopa Parlamenti ning Juhan Partsil ei pruugi seal lihtsalt minna. Avalik konkurss selliste ametikohtade täitmiseks pole tema hinnangul siiski õigustatud.

"Mingil määral on asi tupikusse läinud ja siin peab siis oma sõna ütlema ja tegutsema pigem juba peaminister," hindas Anvelt.

Kadri Simson seevastu leiab, et konkurss annaks Juhan Partsile võimaluse ennast kontrollikoja liikme kandidaadina tõestada.

Toimetaja: Priit LutsVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema