Isikutuvastamine ERR.ee kommentaariumis on nüüd ühekordne, end tuvastada saab ka mobiil-ID-ga ({{commentsTotal}})

Isikutuvastamine on nüüd ühekordne - piisab vaid kasutaja tegemisest.
Isikutuvastamine on nüüd ühekordne - piisab vaid kasutaja tegemisest. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1454074200000 | amCalendar}}

Tänasest alates saab rahvusringhäälingu uudisteportaalis err.ee ja venekeelses keskkonnas rus.err.ee kommenteerida registreeritud kasutajana ning tuvastada end lisaks ID-kaardile ka mobiil-ID-ga. ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa kutsub üles ka teisi Eesti meediamajasid algatusega liikuma, seda teed liikuvat Postimeest aga loobuma siiski täisanonüümsust võimaldavatest kasutajakontodest.

Kommentaarium muudeti ID-kaardi põhiseks juba jaanuari keskpaigas, kuid nüüd on mobiil-ID või ID-kaardi abil registreerimine ühekordne ja hiljem saab sisse logida parooli abil.

Kasutaja jääb kommentaariumis soovi korral anonüümseks. Kommentaariumis võib kasutaja valida igakordselt pseudonüümi. Tema isikuandmeid kommentaariumis ei avaldata.

"Kaks aastat tagasi võtsime eesmärgiks anonüümsete kommentaaride sulgemise, aga me ei kiirustanud sellega. Meie keskkonnas avaldatud kommentaarid on siiani olnud enamjaolt korrektsed, kuid meie samm on kantud soovist kommentaaride keskkonda veelgi korrektsemaks muuta ja lõpetada igasugune anonüümsus toimetusvastutust kandvas ajakirjanduses. Kkommentaarid on paratamatult osa ajakirjandusest, millele laienevad kõik need nõuded, mis kehtivad ka ülejäänud ajakirjanduse suhtes," tõdes ERR-i juhatuse esimees Margus Allikmaa.

Allikmaa sõnul on ERR-i algatus tingitud ka eesmärgiks kutsuda ka teisi Eestis tegutsevaid meediamajasid üles järgima sama suunda.

"Postimees võiks lõpuni minna"

"Rõõmustav on see, et Postimees on meiega sama kursi ja oma plaanide tutvustamisel meist isegi pisut ette jõudnud. Siiski tahan ma siinkohal kutsuda Postimeest minema lõpuni ja loobuda täielikult kõigist neist võimalustest, mis võimaldavad jätkuvalt Postimehe keskkonnas jääda anonüümseks ka pärast 1. veebruari. Kui selline radikaalne samm ette võtta, tuleks käia see rada lõpuni ja luua selline süsteem, kus iga kommentaator peab arvestama sellega, et tema isik on seadusega ette nähtud juhtudel tuvastatav," märkis Allikmaa.

"ERR-is oleme sellise süsteemi loonud. See on kasutajale väga mugav ja mis peamine – autorile, kui ta on korra oma isikukaardiga või mobiilse ID-ga sisse loginud, on jäätud võimalus kasutada pseudonüümi. See on autori igipõline õigus ja seda ei soovi me muuta," lisas ta.

Registreerimisel kasutatav isikukood ja nimi ei kuulu täna Eestis delikaatsete isikuandmete hulka, kuid toimetuse töötajatel puudub sellegipoolest ligipääs isikuandmetele. Rahvusringhääling töötleb isikuandmeid seadusega ettenähtud korras.

Toimetusele jääb endiselt õigus sulgeda solvavaid, viha õhutavaid või reklaami sisaldavaid kommentaare, kõrvaldada kommenteerijaid kommentaariumist ning vajadusel ka kommentaarium sulgeda.

Toimetaja: ERR.eeINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema