Ossinovski: Narvas saadi haigekassa plaanidest valesti aru ({{commentsTotal}})

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: ERR

Ka 15 aasta pärast saavad Narva elanikud eriarsti juures käia oma kodulinnas ja mitte 60 kilomeetri kaugusel maakonna keskhaiglas, lubab tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. Minister väidab, et Narvas saadi haigekassa plaanidest valesti aru ja tegemist oli ebaõnnestunud kommunikatsiooniga.

„Tegelikult seda plaani ei ole, tegelik plaan on tihendada koostööd Narva haigla ja Ida-Viru keskhaigla vahel, et üheskoos oleks võimalik täna eksisteerivate erialade ambulatoorsete vastuvõttude pakkumine siin ka tulevikus,“ selgitas Ossinovski.

Ossinovski sõnul näitavad analüüsid, et ka aastal 2030 on praegustel erialadel Narvas piisavalt patsiente, et neid erialasid siin pakkuda. Samas tõdes ta, et Narva nagu ülejäänud üldhaiglad ei ole iseseisvalt suutelised kogu mahtu täitma.

„Meie eesmärk on selle aasta jooksul jõuda kokkulepetele just pikemas plaanis erialade osutamise osas Narva linnas ja need ka fikseerida valitsuse või ministri taseme otsusena, mis tähendab seda, et pärast selle kokkuleppe sõlmimist on see ka aluseks edasistele rahastamisotsustele haigekassa poolt,“ ütles Ossinovski.

Narva haigla ülemarsti Pille Letjuka hinnangul annab ministri lubadus üldhaiglatele pikemaks ajaks mingisuguse kindlustunde, kuigi tema meelest on siin üks „aga“.

„Sellel ajal, kui minister ütleb, et meil jäävad kõik 18 eriala alles. Nädal tagasi haigekassa ütles, et pulmonoloogia eriala anname Ida-Viru keskhaiglale. See on haigekassa nägemus, see mis ministeerium tahab näha – väga hea, ainult need kaks protsessi peaksid kuidagimoodi ühte jalga astuma,“ nentis Letjuka.

Ossinovski selgitas eile õhtul Narva elanikele kohaliku haigla tulevikuväljavaateid. Kohtumisele tuli umbes 200 inimest.

Toimetaja: Merit MaaritsERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema