NATO saadab oma sõjalaevad Egeuse merele pagulasmissioonile ({{commentsTotal}})

{{1455186127000 | amCalendar}}

NATO saadab oma sõjalaevad koheselt Egeuse merele, et osaleda inimkaubitsemise vastastes patrullides, teatas NATO peasekretär Jens Stoltenberg.

Sel nädalalal Brüsselis toimuval NATO kaitseministrite kohtumisel palusid Türgi, Saksamaa ja Kreeka alliansilt abi pagulaskriisiga tegelemisel, vahendas BBC.

Stoltenberg ütles, et missioon ei tähenda pagulaste paatide peatamist või tagasi saatmist, vaid NATO aitab võidelda inimkaubitsemisega.

Peasekretär lisas, et otsuse eesmärk on aidata Türgil ja Kreekal tegeleda "inimtragöödiaga senisest paremini".

Saksamaale alluv NATO alaline merejõudude grupp 2 juhib operatsiooni koostöös Kreeka ja Türgi rannavalvega.

Saksamaa ja USA kaitseministrid kinnitasid juba varem, et NATO nõustus osalema missioonil Egeuse merel, et aeglustada pagulaste liikumist ja peatada inimkaubitsejad, vahendasid Reuters ja BBC.

Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeni sõnul peaks NATO missioon algama nii pea kui võimalik. "Tähtis on, et me tegutseks nüüd kiiresti," ütles ta ajakirjanikele.

Ka USA kaitseminister Ash Carter kinnitas, et NATO liitlased nõustusid kaaluma Saksamaa, Türgi ja Kreeka palvet.

Ta lisas, et igasugune NATO missioon keskenduks aga ebaseaduslikele inimkaubanduse võrgustikele.

"Kriminaalne kartell kasutab neid vaeseid inimesi ära ja see on organiseeritud salakaubanduse operatsioon," ütles Carter Brüsselis pressikonverentsil.

"Sellele suunatud tegevus on viis, millel on suurim mõju humanitaarolukorrale," lisas ta.

Esmaspäeval teatas Türgi peaminister Ahmet Davutoglu, et Saksamaa ja Türgi paluvad NATO-lt abi Süüriast lähtuva põgenikevoo kontrollimisel. Täpsemalt soovitakse, et NATO aitaks Türgi piirivalvel ja Frontex'i jõududel jälgida Egeuse merd ületavate migrantide liikumist ning seeläbi kontrollida EL-i välispiiril toimuvat.

ÜRO pagulasagentuuri andmetel on tänavu saabunud üle mere Kreekasse juba ligi 75 000 migranti ja pagulast.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema