Audiogalerii: pärastlõunane uudistepäeva kokkuvõte 11. veebruaril ({{commentsTotal}})

ERRi uudisteportaali kokkuvõtte uudistest, mis 11. veebruari pärastlõunaks on tänast uudistepäeva kujundanud.

Selgusid Eesti Vabariigi kultuuripreemia laureaadid

Täna selgus, kellele antakse riiklikud kultuuripreemiad pikaajalise väljapaistva tegevuse eest. Riiklikud kultuuri elutööpreemiad määrati kirjanik Jaan Kaplinskile, lavastaja ja balletitantsija Ülo Vilimaale ja arhitekt Veljo Kaasikule.

Riiklik kultuuri elutööpreemia määratakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning selle väärtus on 64 000 eurot. Elutööpreemiaid antakse igal aastal välja kolm.

Riiklikud kultuuripreemiad 2015. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest saavad:
· kirjanik Andrei Ivanov;
· näitleja Marika Vaarik (rollide eest Teater NO99 lavastustes);
· dirigent Mikk Üleoja ja Eesti Rahvusmeeskoor;
· ehtekunstnik Tanel Veenre;
· helilooja Tõnu Kõrvits (teose "Lageda laulud" eest).

Ühe preemia väärtus on 9600 eurot ning igal aastal antakse välja viis aastapreemiat.

Rõivas: PKC koondamisotsuse motiiviks on palkade kiire kasv

Peaminister ütles valitsuse pressikonverentsil, et PKC Eesti tänane koondamisteade on tõsine löök nii ettevõtte tänastele töötajatele ja nende peredele kui ka Harjumaale ja Eestile laiemalt. Rõivase sõnul on PKC koondamisteate taga ainult üks põhjus, milleks on palkade kiire kasv. "Sissetulekud on kasvanud sedavõrd kiiresti, et me ei paku konkurentsi Venemaale ega Balti riikidele, rääkimata Hiinast või Indiast," nentis peaminister.

Samas näitavad sellised uudised, et majandusstruktuur on nihkumas kõrgema lisandväärtuse ja palgaga töökohtade poole ning sellega peab leppima, kui soovitakse, et majandus ja sissetulekud jätkuvalt kasvaksid. "Kuid hoolimata sellest on iga uudis endiselt valus löök," märkis peaminister.

Mikser: Eesti maine on hea, kuid seda on võimalik kiiresti rikkuda

Sven Mikser (SDE) ütles riigikogu ees esinedes, et täna võib jääda Eesti kuvandiga rahule. "Meid tuntakse kui progressiivset, infotehnoloogiliselt arenenud, vähekorrumpeerunud ja rahvusvahelisel areenil usaldusväärset ja kohusetundlikku partnerit. Aga see kuvand ei ole miski, mis iseenesest Eesti juurde kuuluks," nentis Mikser.

Tema hinnangul on Eesti hea kuvandi taga innovatiivsed ettevõtjad, professionaalne ametkond, dünaamiline vabakond ja liitlaste kõrval välimissioonidel võidelnud kaitseväelased. "Jah, meie hea maine ei ole iseenesestmõistetav. Me oleme selle ise ehitanud ja me saame selle ka ise ära rikkuda. Seda ei olegi iseäranis keeruline teha," sõnas Mikser.

Spordijook või õlu? Mida soovitab pärast treeningut juua spordifüsioloogia professor

“Soome Jyväskylä ülikooli uuringu kohaselt aitab õlu pärast sportlikku sooritust organismil paremini taastuda kui spordi-ja energiajoogid,” vahendab elu24.postimees YLE kaudu põhjanaabrite uuringut.

Põhjus olevat selles, et õlles on märgatavalt rohkem kasulikke mikroelemente kui spordijookides ja seega sobivat eriti hästi siis, kui ollakse tegeletud palju higistamist tekitanud liikumisega.

Tartu ülikooli spordifüsioloogia professor Vahur Ööpik ütles, et otseselt ta soomlaste uuringut kommenteerida ei taha, sest selleks peaks ta enne leidma aega ja võimalust sellega tutvumiseks. Ka tolle uuringu autori nimi – Juho Leikas – ei ole talle tuttav.

Kuid pärast treeningut või võistlust õlut spordijoogist tõhusamaks taastumisvahendiks pidada on Ööpiku sõnul pehmelt väljendudes ennatlik.

Riiklikud spordi elutööpreemiad pälvisid Erika Salumäe ja Selma Multer

Valitsus otsustas oma tänasel, 11. veebruari istungil kiita heaks Eesti Spordi Nõukogu ettepaneku ja määrata riiklikud spordi elutööpreemiad Erika Salumäele ja Selma Multerile.

Endist korvpallurit ja korvpallitreenerit, spordijuhti ja kohtunikku Selma Multerit (1928) tunnustatakse riikliku spordi elutööpreemiaga teenete eest korvpallivaldkonnas.

Jalgrattur Erika Salumäe (1962) jääb eestlaste ühismällu kui kahekordne olümpiavõitja (Soul 1988 ja Barcelona 1992). Lisaks on Salumäe maailmameistrivõistlustel võitnud 2 kuld-, 2 hõbe- ning ühe pronksmedali.

Interaktiivne graafik: selgusid riikliku teaduspreemia laureaadid

Valitsus kinnitas riigi teaduspreemiate tänavused laureaadid, 40 000 euro suurused teaduspreemiad määrati pikaajalise tulemusliku teadus- ja arendustöö eest Ülo Lepikule ja Raimund-Johannes Ubarile.

Toimetaja: Merit Maarits, Rene SuurkaevVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema