Supo juht: tänavapatrullid võivad turvalisust vähendada ({{commentsTotal}})

Niinimetatud kodaniku algatuse korras organiseeritud tänavapatrullid võivad turvalisust Soomes vähendada, ütles kaitsepolitsei Supo juht Antti Pelttari laupäeval ajalehele Helsingin Sanomat.

Supo jälgib selliseid rühmi, kuna osal nende liikmetest on sidemeid uusnatsidega. Pelttari sõnul on sellised tänavapatrullide rühmad väikesed ning seni ei ole neist olnud julgeolekuohtu.

Pelttari ütles ajalehele, et ta on mures rassismi ja vihakõnede levimise pärast Soomes. Eriti ohtlikuks nähtuseks peab ta rünnakuid põgenike vastuvõtukeskustele.

"See on tõsine õigusrikkumine ning sellesse tuleb sekkuda. Nähtus on jõulisem Saksamaal ja Rootsis, kuid kahjuks olemas ka meil," sõnas ta.

Pelttari hinnangul on võimud suutnud kiiresti muutunud olukorrale reageerida tänu hästi toimuvale koostööle.

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.