Türgi välisminister: Saudi Araabia saadab Türgi õhuväebaasi oma hävitajad ning vajadusel ka maaväed ({{commentsTotal}})

Araabia Ühendemiraatide relvajõudude lennukid.
Araabia Ühendemiraatide relvajõudude lennukid. Autor/allikas: HO/WAM/AFP/Scanpix

Saudi Araabia saadab hävitajad Türgis asuvasse NATO õhuväebaasi, et sealt läbi viia õhurünnakuid, mis on suunatud ISIS-e positsioonide vastu, teatas Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu.

Saudi Araabia on viimastel nädalatel osalenud USA juhitava koalitsiooni õhurünnakutes, mistõttu tervitas USA kaitseminister Ashton Carter uudist saudide soovist oma panust ISIS-e vastases võitluses kasvatada, vahendas Reuters.

"Saudi Araabia saadab oma hävitajad Türki Inciriliki õhuväebaasi. Saudi Araabia esindajad on juba baasi inspekteerinud," ütles Türgi välisminister, kes märkis, et täpne saabuvate hävitajate arv on praegu veel teadmata. Ühtlasi võib tema sõnul koos Saudi Araabia õhujõududega saabuda baasi ka maaväelasi.

Saudi Araabia võimud ei kommenteerinud Cavusoglu ütlusi.

USA president Barack Obama on välistanud maavägede saatmise Süüriasse, kuid Saudi Araabia teatas selle kuu alguses, et nemad võiksid liita koalitsiooni operatsioonidesse ka enda maaväed, kes pakuksid õhujõudele tuge.

"Me ütlesime, et kui selline strateegia luuakse, siis Türgi ja Saudi Araabia saaksid ühineda maapealsete operatsioonidega," sõnas Cavusoglu Müncheni julgeolekukonverentsil olnud meediale.

Maailma suurjõud teatasid eelmisel nädalal Süüria vaherahu leppe sõlmimisest, kuid Venemaa õhujõud on endiselt jätkanud õhulöökide andmist ning tänu viimastele on suutnud Süüria valitsusväed teha edusamme eelkõige Süüria põhjaosas asuva Aleppo linna lähistel.

Kui Cavusoglu käest küsiti, kas Saudi Araabia väed sisenevad Süüriasse Türgi kaudu vastas ta - "See on ikka veel soov, mitte planeeritud tegevus. Saudi Araabia saadab hävitajaid ja ütleb, et saab saata maavägesid, kui see peaks osutuma vajalikuks," selgitas Türgi välisminister.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema