Türgi välisminister: Saudi Araabia saadab Türgi õhuväebaasi oma hävitajad ning vajadusel ka maaväed ({{commentsTotal}})

Araabia Ühendemiraatide relvajõudude lennukid. Autor: HO/WAM/AFP/Scanpix

Saudi Araabia saadab hävitajad Türgis asuvasse NATO õhuväebaasi, et sealt läbi viia õhurünnakuid, mis on suunatud ISIS-e positsioonide vastu, teatas Türgi välisminister Mevlut Cavusoglu.

Saudi Araabia on viimastel nädalatel osalenud USA juhitava koalitsiooni õhurünnakutes, mistõttu tervitas USA kaitseminister Ashton Carter uudist saudide soovist oma panust ISIS-e vastases võitluses kasvatada, vahendas Reuters.

"Saudi Araabia saadab oma hävitajad Türki Inciriliki õhuväebaasi. Saudi Araabia esindajad on juba baasi inspekteerinud," ütles Türgi välisminister, kes märkis, et täpne saabuvate hävitajate arv on praegu veel teadmata. Ühtlasi võib tema sõnul koos Saudi Araabia õhujõududega saabuda baasi ka maaväelasi.

Saudi Araabia võimud ei kommenteerinud Cavusoglu ütlusi.

USA president Barack Obama on välistanud maavägede saatmise Süüriasse, kuid Saudi Araabia teatas selle kuu alguses, et nemad võiksid liita koalitsiooni operatsioonidesse ka enda maaväed, kes pakuksid õhujõudele tuge.

"Me ütlesime, et kui selline strateegia luuakse, siis Türgi ja Saudi Araabia saaksid ühineda maapealsete operatsioonidega," sõnas Cavusoglu Müncheni julgeolekukonverentsil olnud meediale.

Maailma suurjõud teatasid eelmisel nädalal Süüria vaherahu leppe sõlmimisest, kuid Venemaa õhujõud on endiselt jätkanud õhulöökide andmist ning tänu viimastele on suutnud Süüria valitsusväed teha edusamme eelkõige Süüria põhjaosas asuva Aleppo linna lähistel.

Kui Cavusoglu käest küsiti, kas Saudi Araabia väed sisenevad Süüriasse Türgi kaudu vastas ta - "See on ikka veel soov, mitte planeeritud tegevus. Saudi Araabia saadab hävitajaid ja ütleb, et saab saata maavägesid, kui see peaks osutuma vajalikuks," selgitas Türgi välisminister.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.