Noori püütakse veenda merenduses karjääri tegema ({{commentsTotal}})

Vabatahtlikud Eesti mereakadeemiast, Tallinkist ja merendusega seotud organisatsioonidest asuvad käimasoleval merekultuuriaastal koolides veenma noori, et ka meri tähendab edukat karjääri ja kindlat töökohta. Tänaseks on end külalisõpetajana kirja pannud 150 merendushuvilist üle Eesti.

Mereakadeemia direktor Roomet Leiger lubas "Aktuaalses kaameras", et kooliõpilased veenduvad, kui huvitav ja kaasaegne merenduse õppimine on.

"Õppeprotsess on hästi huvitav, see on tihedalt seotud erinevate praktikate, tehnoloogiate kasutamisega õppeprotsessis - näiteks laeva silla ja masinaruumi simulaatorid, laboratooriumid, kus on võimalik merendusega seotud protsesse läbi mängida," selgitas ta.

Üle 150 merenduse spetsialisti hakkavad koolides oma kogemusi jagama, füüsikatunnis navigeerimist ja muid meremehe põhioskusi tutvustama.

Lisaks laeva juhtimisele läheb merenduses tarvis paljusid muid oskusi, millest õpilastele räägivad Tallinki töötajad.

Selgitatakse ka seda, mis tegevused kaldal merendusega seostuvad. Rahvusvaheline purjetamiskohtunik Andrus Poksi näiteks räägib oma kogemustest Tallinna vabatahtlikus merepäästes.

"Tänapäeval on suhteliselt vaba pääs merele. Igaüks võib sinna minna ja järjest rohkem me näeme seal kooliõpilasi skuutrite või jahtide või kaatritega ringi sõitmas. Ja olud muutuvad - ilmastikuolud muutuvad, juhtub tehniliselt midagi ja ühel hetkel avastavad needsamad noord inimesed, et nad on hädas. Ja mere pealt üldiselt ära ei kõnni," rääkis Poksi.

Lektorid on lisaks mereakadeemiale ja Tallinkile veel näiteks Tallinna Sadamast, Eesti meremuuseumist, Veeteede Ametist, mereväest, maaeluministeeriumist, politsei- ja piirivalveametist.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema