NAG rendib Estonian Airi kasutuses olnud lennukid ({{commentsTotal}})

Varem Estonian Airi kasutada olnud kolm Bombardieri lennukit, mis riik enne ettevõtte likvideerimist liisingust välja ostis, lähevad rahvusvahelise enampakkumise tulemusena Nordic Aviation Groupile.

Tingimustele vastavaid pakkumisi esitati kaks, Nordic Aviationi oma oli hinna poolest parem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lufthansa Consultingu ja Eestle kuuluva Transpordi Varahalduse vahel 13-ks aastaks sõlmitud rendilepingu sisu ja hinda ei avalikustata. "Nüüd on siis rentniku otsustada, kuidas ta seda täpselt kasutab ja milleks. Me oleme selleks andnud talle vastavad õigused," sõnas Transpordi Varahalduse juhatuse liige Ergo Blumfeldt.

Samas avalikustati täna, et et uus rahvuslik lennufirma tutvustab märtsi lõpus brändimuudatust ja võtab nimeks Nordica.

Ettevõtte juhtkonna sõnul viitavad need kaks uudist sellele, et üleminekuperiood iseseisvaks ja täisväärtuslikuks lennuettevõtteks hakkab ümber saama.

"Lõpuks hakkab see suur pikk üleminekuperiood, kus me kasutame võõraid lennufirmasid ja võõraid inimesi, läbi saama," sõnas NAG-i juhatuse liige Erik Sakkov. Tema sõnul annab edasiminek võimaluse teha arengu- ja kvaliteedihüpe, mida firmajuhid on oodanud juba pikka aega.

"Võõraste lennukitega on see pagana raske. Nüüd, kui me saame selle oma kontrolli alla, siis eesti piloodid, eesti kaptenid, eesti stjuardessid juba väga ootavad, et lendama saaks hakata," ütles Sakkov.

Riigifirma Transpordi Varahaldus asutati mullu novembris selleks, et osta Kanada ekspordiagentuurilt välja 31 miljoni euro eest kolme Estonian Airi kasutuses olnud lennuki liisingulepingud. Kui Transpordi Varahaldus poleks ostu teinud, oleksid läinud kaotsi Estonian Airi tehtud liisingumaksed, sest pankrotistumise korral oleks tulnud lennukid lihtsalt tagastada.

Toimetaja: Greete PalmisteKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.