NAG rendib Estonian Airi kasutuses olnud lennukid ({{commentsTotal}})

Varem Estonian Airi kasutada olnud kolm Bombardieri lennukit, mis riik enne ettevõtte likvideerimist liisingust välja ostis, lähevad rahvusvahelise enampakkumise tulemusena Nordic Aviation Groupile.

Tingimustele vastavaid pakkumisi esitati kaks, Nordic Aviationi oma oli hinna poolest parem, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lufthansa Consultingu ja Eestle kuuluva Transpordi Varahalduse vahel 13-ks aastaks sõlmitud rendilepingu sisu ja hinda ei avalikustata. "Nüüd on siis rentniku otsustada, kuidas ta seda täpselt kasutab ja milleks. Me oleme selleks andnud talle vastavad õigused," sõnas Transpordi Varahalduse juhatuse liige Ergo Blumfeldt.

Samas avalikustati täna, et et uus rahvuslik lennufirma tutvustab märtsi lõpus brändimuudatust ja võtab nimeks Nordica.

Ettevõtte juhtkonna sõnul viitavad need kaks uudist sellele, et üleminekuperiood iseseisvaks ja täisväärtuslikuks lennuettevõtteks hakkab ümber saama.

"Lõpuks hakkab see suur pikk üleminekuperiood, kus me kasutame võõraid lennufirmasid ja võõraid inimesi, läbi saama," sõnas NAG-i juhatuse liige Erik Sakkov. Tema sõnul annab edasiminek võimaluse teha arengu- ja kvaliteedihüpe, mida firmajuhid on oodanud juba pikka aega.

"Võõraste lennukitega on see pagana raske. Nüüd, kui me saame selle oma kontrolli alla, siis eesti piloodid, eesti kaptenid, eesti stjuardessid juba väga ootavad, et lendama saaks hakata," ütles Sakkov.

Riigifirma Transpordi Varahaldus asutati mullu novembris selleks, et osta Kanada ekspordiagentuurilt välja 31 miljoni euro eest kolme Estonian Airi kasutuses olnud lennuki liisingulepingud. Kui Transpordi Varahaldus poleks ostu teinud, oleksid läinud kaotsi Estonian Airi tehtud liisingumaksed, sest pankrotistumise korral oleks tulnud lennukid lihtsalt tagastada.

Toimetaja: Greete PalmisteMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema