Fotod: Tallinnas peeti kinni kodulaboris amfetamiini tootnud noormehed ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
7 pilti
Foto: Politsei peatas Tallinnas kahe amfetamiini tootnud kodulabori töö. Autor: Põhja Prefektuur/ERR

Politsei pidas Tallinnas kinni kaks noormeest, kes esialgsetel andmetel valmistasid kortermajas koduste vahenditega amfetamiini. Vaatamata sellele, et narkootilist ainet ei käideldud suurtes kogustes, on selline kodulabor väga ohtlik.

Veebruari keskel Tallinnas Lasnamäel kinni peetud 20. eluaastates mehed olid praeguste andmete kohaselt kortermajas sisse seadnud kaks narkolaborit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Läbiotsimise käigus leidis politsei laboritest amfetamiini valmistamiseks vajalikke tehnilisi vahendeid, keemilisi aineid ja ka amfetamiinikahtlusega ainet.

"Noormehed olid keemiahuvilised, ammutasid oma teadmisi keemiaõpikutest, internetist ja siis üritasid ise parimal moel narkootilist ainet valmistada. Tegemist oli väikese tootlusega laboritega, mis olid pigem mõeldud kodutootmiseks ja ise tarvitamiseks. Võib-olla ka väiksemale ringile turustamiseks aine tegemisega," selgitas Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Leho Laur.

Korteritest leitud ained on saadetud ekspertiisi ning mõlemad noormehed on võetud vahi alla.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokuröri Arika Almanni sõnul ei ole kinnipeetud noormehed varem sarnase asjaga tegelenud ega narkootiliste ainete käitlemise eest karistatud. Ühel isikul on olnud üksnes väärteokorras narkootiliste ja psühhotroopsete ainete kasutamist olnud.

Leho Lauri sõnul on selliseid kodulaboreid üldiselt Eestis vähe, kuid vaatamata sellele on need väga ohtlikud.

"Need laborid ja laborandid ei ole tegelikult keemiaharidusega inimesed ja nad ei suuda ilmselt lõpuni kodus toimuvat protsessi kontrollida," sõnas Laur. Ta ei välista, et taolistes laborites võib lihtsalt midagi valesti minna ja selle tagajärjel toimuda plahvatus.

Möödunud nädalal tabati tänavatel 9 diilerit

Eelmisel nädalal korraldasid Põhja Prefektuuri narkopolitseinikud Tallinnas diilerite tabamiseks ka järjekordse tänavaoperatsiooni. Kahe päeva jooksul pidasid politseinikud kinni 13 inimest, keda kahtlustatakse narkootiliste ainete käitlemises. Üheksa inimese suhtes alustati kriminaalmenetlust.

"Arvan, et me ei ole enam olukorras, kus me olime aastaid tagasi siis, kui mõnes Tallinna piirkonnas võis vajadusel n-ö igal tänavanurgal narkootilist ainet osta. Diilerlus on läinud rohkem põranda alla, muutunud rohkem konspireerituks," märkis Laur.

Toimetaja: Greeete PalmisteKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.