Fotod: Tallinnas peeti kinni kodulaboris amfetamiini tootnud noormehed ({{commentsTotal}})

Politsei pidas Tallinnas kinni kaks noormeest, kes esialgsetel andmetel valmistasid kortermajas koduste vahenditega amfetamiini. Vaatamata sellele, et narkootilist ainet ei käideldud suurtes kogustes, on selline kodulabor väga ohtlik.

Veebruari keskel Tallinnas Lasnamäel kinni peetud 20. eluaastates mehed olid praeguste andmete kohaselt kortermajas sisse seadnud kaks narkolaborit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Läbiotsimise käigus leidis politsei laboritest amfetamiini valmistamiseks vajalikke tehnilisi vahendeid, keemilisi aineid ja ka amfetamiinikahtlusega ainet.

"Noormehed olid keemiahuvilised, ammutasid oma teadmisi keemiaõpikutest, internetist ja siis üritasid ise parimal moel narkootilist ainet valmistada. Tegemist oli väikese tootlusega laboritega, mis olid pigem mõeldud kodutootmiseks ja ise tarvitamiseks. Võib-olla ka väiksemale ringile turustamiseks aine tegemisega," selgitas Põhja prefektuuri narko- ja organiseeritud kuritegude talituse juht Leho Laur.

Korteritest leitud ained on saadetud ekspertiisi ning mõlemad noormehed on võetud vahi alla.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokuröri Arika Almanni sõnul ei ole kinnipeetud noormehed varem sarnase asjaga tegelenud ega narkootiliste ainete käitlemise eest karistatud. Ühel isikul on olnud üksnes väärteokorras narkootiliste ja psühhotroopsete ainete kasutamist olnud.

Leho Lauri sõnul on selliseid kodulaboreid üldiselt Eestis vähe, kuid vaatamata sellele on need väga ohtlikud.

"Need laborid ja laborandid ei ole tegelikult keemiaharidusega inimesed ja nad ei suuda ilmselt lõpuni kodus toimuvat protsessi kontrollida," sõnas Laur. Ta ei välista, et taolistes laborites võib lihtsalt midagi valesti minna ja selle tagajärjel toimuda plahvatus.

Möödunud nädalal tabati tänavatel 9 diilerit

Eelmisel nädalal korraldasid Põhja Prefektuuri narkopolitseinikud Tallinnas diilerite tabamiseks ka järjekordse tänavaoperatsiooni. Kahe päeva jooksul pidasid politseinikud kinni 13 inimest, keda kahtlustatakse narkootiliste ainete käitlemises. Üheksa inimese suhtes alustati kriminaalmenetlust.

"Arvan, et me ei ole enam olukorras, kus me olime aastaid tagasi siis, kui mõnes Tallinna piirkonnas võis vajadusel n-ö igal tänavanurgal narkootilist ainet osta. Diilerlus on läinud rohkem põranda alla, muutunud rohkem konspireerituks," märkis Laur.

Toimetaja: Greeete PalmisteLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema