Põhja-Korea teatas, et neil on olemas sobiva suurusega tuumalõhkepead ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea liider Kim Jong-Un teatas, et riigi teadlastel on õnnestunud kohandada tuumalõhkepead sobivasse suurusesse, et paigaldada neid ballistilistele rakettidele.

Kimi sõnul tõuseb koos tuumalöögivõimekusega ka riigi heidutus agressiooni ja tuumasõja vastu, vahendasid ERR-i teleuudised.

Võimude teatel tutvus Kim ka vesinikpommidega, mida jaanuaris väidetavalt testiti.

Põhja-Korea on korduvalt ähvardanud, et ründab USA mandriosa mandritevahelise ballistilise raketiga. ÜRO Julgeolekunõukogu ja Euroopa Liit kehtestasid Põhja-Koreale läinud nädalal, tema uute ähvarduste tõttu ka uued karmid sanktsioonid.

Ekspertide sõnul ei ole Pyongyangil aga seni õnnestunud saavutada läbimurret tuumalõhkepea kohandamisel ballistilisele raketile ega välja arendanud töötavat raketti. 

USA ja Lõuna-Korea jätkavad samas ajaloo suurimaid ühisõppusi. Manöövrid toimuvad otse Põhja-Korea piiri lähistel. Õpitakse ennekõike seda, kuidas piirile kõige lähemal asuvad üksused peaksid vastama Põhja-Korea võimalikele provokatsioonidele. Põhja-Korea sõnul valmistuvad USA ja Lõuna-Korea nähtavalt tuumasõjaks.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.