Põhja-Korea teatas, et neil on olemas sobiva suurusega tuumalõhkepead ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea liider Kim Jong-Un teatas, et riigi teadlastel on õnnestunud kohandada tuumalõhkepead sobivasse suurusesse, et paigaldada neid ballistilistele rakettidele.

Kimi sõnul tõuseb koos tuumalöögivõimekusega ka riigi heidutus agressiooni ja tuumasõja vastu, vahendasid ERR-i teleuudised.

Võimude teatel tutvus Kim ka vesinikpommidega, mida jaanuaris väidetavalt testiti.

Põhja-Korea on korduvalt ähvardanud, et ründab USA mandriosa mandritevahelise ballistilise raketiga. ÜRO Julgeolekunõukogu ja Euroopa Liit kehtestasid Põhja-Koreale läinud nädalal, tema uute ähvarduste tõttu ka uued karmid sanktsioonid.

Ekspertide sõnul ei ole Pyongyangil aga seni õnnestunud saavutada läbimurret tuumalõhkepea kohandamisel ballistilisele raketile ega välja arendanud töötavat raketti. 

USA ja Lõuna-Korea jätkavad samas ajaloo suurimaid ühisõppusi. Manöövrid toimuvad otse Põhja-Korea piiri lähistel. Õpitakse ennekõike seda, kuidas piirile kõige lähemal asuvad üksused peaksid vastama Põhja-Korea võimalikele provokatsioonidele. Põhja-Korea sõnul valmistuvad USA ja Lõuna-Korea nähtavalt tuumasõjaks.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics