TV: Iraan katsetas veel kaht ballistilist raketti ({{commentsTotal}})

Iraan katsetas veel kaht ballistilist raketti, teatas islamivabariigi ingliskeelne telekanal Press-TV kolmapäeval.

Telekanal märkis, et raketikatsetused korraldati Iraani kaitsedoktriini raamides.

"Täna tulistati välja kaugmaa täppisraketid Qadr-H ja Qadr-F, mis hävitasid sihtmärgid" umbes 1400 kilomeetri kaugsel, tsiteeris ametlik meedia Iraani revolutsioonilise kaardiväe asekomandöri kindral Hossein Salami sõnu.

Iraani relvajõud katsetasid uut ballistilist raketti ka teisipäeval, et "demonstreerida heidutusvõimet ja riigi valmidust astuda vastu ohtudele oma territoriaalse terviklikkuse vastu", edastas riigimeedia.

Riikliku uudisteagentuuri IRNA teatel tulistati raketid õppuste käigus välja riigi eri piirkondades.

Washington kehtestas jaanuaris pärast Iraani tuumaprogrammiga seotud sanktsioonide tühistamist uued meetmed islamivabariigi raketiprogrammi vastu.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.