Savtšenko viimane sõna: ma ei ole süüdi ega tunnista Vene kohtu otsust ({{commentsTotal}})

{{1457514750000 | amCalendar}}

Ukraina lendur ja raadasaadik Nadia Savtšenko, keda süüdistatakse Vene ajakirjanike tapmisele kaasaaitamises, ütles Rostovi oblasti Donetski linnakohtus viimases sõnas, et ta ei ole süüdi.

"Ma ei tunnista ei süüd ega Venemaa kohtu otsust. Süüdimõistva otsuse korral apellatsiooni ei tule. Pärast kohtuotsust jätkan ma näljastreiki veel 10 päeva. Kümne päeva pärast kuulutan välja ka janustreigi ja siis on Venemaal 10 päeva, et mind Ukrainasse viia," ütles Savtšenko ukraina keeles.

Ta märkis, et jätkab kuiva näljastreiki, vahendasid BNS, Unian ja RFE/RL.

"Tehes igat oma poliitilist otsust, mõtlen ma rahvale, nii Ukraina kui ka Venemaa rahvale. Kohus varastas minult nädala elu ja nüüd on mulle jäänud ainult nädal. Võib-olla elan ma kohtuotsuseni, võib-olla mitte. Võite otsuse kuulutada ka täna või homme või nädala pärast. Kui tahate minu eluga mängida, mängige. Aga panuseks on minu elu. Ja see on kõrge. Ma jätkan nälja- ja kuiva streiki," ütles Savtšenko.

Kohus kuulutab otsuse 21. ja 22. märtsil.

Savtšenko peab kuiva näljastreiki alates 4. märtsist.

Venemaa prokuratuur nõuab Savtšenkole 23-aastast vanglakaristust. Lisaks peab ta süüdimõistmise korral maksma 100 000 rubla trahvi.

Ukraina õhujõudude vanemleitnant, kopteri Mi-24 piloot Nadia Savtšenko langes Ida-Ukraina Kremli-meelsete võitlejate kätte vangi möödunud aasta 17. juunil Luganski lähistel ning viidi hiljem Venemaale. Venemaa uurimiskomitee kinnitab, et Savtšenko ületas valedokumentidega riigipiiri, väites, et on põgenik, ning arreteeriti alles seejärel.

Venemaa võimud süüdistavad Savtšenkot selles, et ta oli 17. juunil Luganski lähistel miinipildujatule korrigeerijana osaline Vene telekanali Rossija-1 töötajate Igor Korneljuki ja Anton Vološini surmas. Lenduri advokaadid väidavad aga, et sel ajal oli ta juba vangistatud.

Nii Savtšenko ise kui ka Ukraina juhid on kõik Kremli süüdistused tagasi lükanud. Piloodi vangistamist ja tema üle peetavat näidisprotsessi on kritiseerinud ka paljud lääneriigid ja rahvusvahelised organisatsioonid, mille esindajad on kutsunud üles Savtšenkot vabastama.

Täna toimuvad mitmel pool maailmas, sealhulgas Eestis meeleavaldused, kus nõutakse Venemaalt Savtšenko vabastamist.

Vene võimud ei lase Ukraina arste üle piiri

Savtšenko advokaat Nikolai Polozov teatas täna Twitteris, et Ukraina arste, kellel Venemaa oli lubanud eile tulla Savtšenkot külastama, ei lasta praegu üle piiri.

"Ukraina arstid, kes tahavad tulla Nadia juurde, viibivad praegu Vene piiril. Neid siia ei lasta," kirjutas ta. 

Kohtus sõna saades rääkis tegi Savtšenko emotsionaalse avalduse:

"Te ei saa kõiki inimesi siia, puuri, panna. Pidage meeles! Maidan tuleb ka Venemaal. Putin ei saa hoida võimu inimeste vere hinnaga. See on loomu- ja rahvavastane, jumala ja kõige vastane maailmas. Võin vaid oma näitega kinnitada, et Venemaa, ta totalitaarne režiim, sunnitakse alluma, kui talle kartmatult vastu astuda. Ja nüüd tahate te kuulda mu viimast sõna? See siin on mu viimane sõna teile!"

Savtšenko viimane sõna:

Savtšenko advokaadid pärast kohtuistungit:

 

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics