Euroopa Keskpank võib suurendada "raha trükkimise" mahtu ({{commentsTotal}})

Euroopa Keskpank teatab homme ilmselt uutest stiimulmeetmetest. Enamik uudisteagentuuri Bloomberg küsitlusele vastanud analüütikutest on seisukohal, et Euroopa Keskpank suurendab veelgi raha trükkimise mahtu ning langetab hoiuseintressi.

Euroopa Keskpank loodab nende sammudega majandusolukorda elavdada. Mitmed analüütikud leiavad samas, et uued meetmed ei pruugi enam väga märgatavaid tulemusi anda.

"Ma ei näe, et Euroopa Keskpank saaks teha rohkemat, kui sellega ei kaasne struktuursed reformid. Sellele viitas nädala alguses ka IMF. Tundub, et Euroopa Keskpanga meetmed hakkavad end ammendama, kui poliitikud ei pea vajalikuks vastata struktuursete reformidega," ütles Briti finantsettevõtte CMC analüütik Michael Hewson.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.