Vaher: tänavatel ei ole piisavalt palju politseinikke ({{commentsTotal}})

Politsei- ja piirivalveamet peadirektor Elmar Vaher ütles Tartu peksmisjuhtumit kommenteerides, et politsei küll pingutab selle nimel, et tänavatel oleks piisavalt palju politseinikke, ent neid siiski ei ole piisavalt.

Vaher ütles "Ringvaates", et kuigi politsei- ja piirivalveamet on pidanud koondama 1000 inimest, on patrulltöötajate arv jäänud samaks ja on kohati veel suuremgi. Ometi sellest ei piisa. "Me pingutame selle nimel, et hoida tänaval piisavalt palju politseinikke. Neid ei ole täna piisavalt. Aga kui vaadata kuritegevust ja selle trende viimaste aastate jooksul, siis tõenäosus, et sa satud sellisesse [ohtlikku] olukorda aina väheneb," rääkis Vaher.

Saatejuht Marko Reikop küsis Vaherilt üle juba avalikkuses üles kerkinud küsimuse, miks politsei peksjad nii hilja vahistas.

"Ma mõistan, et turvatunne on kõikuma löönud läbi selle kaasuse. Aga mis puudutab politsei tegevust, siis me saame ikkagi inimesi vahistada, kui on olemas piisavalt tõendeid. Tol hetkel laupäeva hommikul ei olnud piisavalt materjali, et need inimesed viia kohtu ette ja vahistada kuriteo toime panemise eest," vastas Vaher.

"Need isikud peeti kinni tegelikult tunnistajate ütluste põhjal - tundemärgid olid ainult ühe inimese käest. Me jõudsime sündmuskohale väga kiiresti. Me olime kahe minutiga kohal. Neli minutit hiljem peeti kinni esimesed võimalikud kahtlustatavad. Kontrolliti kokku umbes kümmet inimest, saadi mingi hulk andmeid, mille pinnalt hakati edasi töötama. Näiteks meil oli tol hetkel teada, et üks kurjategija võib liikuda jalgrattaga, meil oli teada, et üks kurjategija võib minna rongijaama jne. Aga tol hetkel hommikul ei olnud piisavalt alust, et neid isikuid vahistada," selgitas Vaher.

Teised peksmise juures olnud isikud on Vaheri sõnul tuvastatud ja nende menetlustoimingud algasid täna. Ta täpsustas, et menetlus selgitab, kas ka nende puhul on tegemist kurjategijatega.

"Turvatunde loomine on meie ühine tegevus. See, mida Jaanus (peksasaanud mees - toim.) tegi on kiiduväärt. Meil on siiralt kahju, et see nii lõppes, aga Jaanus on tugev mees ja ma loodan, et tema usk riiki ei ole kuhugi kadunud," ütles Vaher veel.

Tartu maakohus andis täna loa 4. märtsi õhtul Tartu kesklinnas pereisa peksmises kahtustatava noormehe vahistamiseks, teise kahtlustatava saatis kohus aga juba varem mõistetud vanglakaristust kandma.

Kohus rahuldas täna Lõuna ringkonnaprokuröri Toomas Liiva taotluse ja andis loa peksmises kahtlustatava Margus Laasi (20) vahistamiseks esialgu kuni kuueks kuuks.

Maakohus rahuldas täna kriminaalhooldusosakonna taotluse ja saatis teise peksmises kahtlustatava, Andrias Liivati (23), talle varem mõistetud kaheksa kuu ja 27 päeva pikkust vangistust kandma.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics