Vaher: tänavatel ei ole piisavalt palju politseinikke ({{commentsTotal}})

Politsei- ja piirivalveamet peadirektor Elmar Vaher ütles Tartu peksmisjuhtumit kommenteerides, et politsei küll pingutab selle nimel, et tänavatel oleks piisavalt palju politseinikke, ent neid siiski ei ole piisavalt.

Vaher ütles "Ringvaates", et kuigi politsei- ja piirivalveamet on pidanud koondama 1000 inimest, on patrulltöötajate arv jäänud samaks ja on kohati veel suuremgi. Ometi sellest ei piisa. "Me pingutame selle nimel, et hoida tänaval piisavalt palju politseinikke. Neid ei ole täna piisavalt. Aga kui vaadata kuritegevust ja selle trende viimaste aastate jooksul, siis tõenäosus, et sa satud sellisesse [ohtlikku] olukorda aina väheneb," rääkis Vaher.

Saatejuht Marko Reikop küsis Vaherilt üle juba avalikkuses üles kerkinud küsimuse, miks politsei peksjad nii hilja vahistas.

"Ma mõistan, et turvatunne on kõikuma löönud läbi selle kaasuse. Aga mis puudutab politsei tegevust, siis me saame ikkagi inimesi vahistada, kui on olemas piisavalt tõendeid. Tol hetkel laupäeva hommikul ei olnud piisavalt materjali, et need inimesed viia kohtu ette ja vahistada kuriteo toime panemise eest," vastas Vaher.

"Need isikud peeti kinni tegelikult tunnistajate ütluste põhjal - tundemärgid olid ainult ühe inimese käest. Me jõudsime sündmuskohale väga kiiresti. Me olime kahe minutiga kohal. Neli minutit hiljem peeti kinni esimesed võimalikud kahtlustatavad. Kontrolliti kokku umbes kümmet inimest, saadi mingi hulk andmeid, mille pinnalt hakati edasi töötama. Näiteks meil oli tol hetkel teada, et üks kurjategija võib liikuda jalgrattaga, meil oli teada, et üks kurjategija võib minna rongijaama jne. Aga tol hetkel hommikul ei olnud piisavalt alust, et neid isikuid vahistada," selgitas Vaher.

Teised peksmise juures olnud isikud on Vaheri sõnul tuvastatud ja nende menetlustoimingud algasid täna. Ta täpsustas, et menetlus selgitab, kas ka nende puhul on tegemist kurjategijatega.

"Turvatunde loomine on meie ühine tegevus. See, mida Jaanus (peksasaanud mees - toim.) tegi on kiiduväärt. Meil on siiralt kahju, et see nii lõppes, aga Jaanus on tugev mees ja ma loodan, et tema usk riiki ei ole kuhugi kadunud," ütles Vaher veel.

Tartu maakohus andis täna loa 4. märtsi õhtul Tartu kesklinnas pereisa peksmises kahtustatava noormehe vahistamiseks, teise kahtlustatava saatis kohus aga juba varem mõistetud vanglakaristust kandma.

Kohus rahuldas täna Lõuna ringkonnaprokuröri Toomas Liiva taotluse ja andis loa peksmises kahtlustatava Margus Laasi (20) vahistamiseks esialgu kuni kuueks kuuks.

Maakohus rahuldas täna kriminaalhooldusosakonna taotluse ja saatis teise peksmises kahtlustatava, Andrias Liivati (23), talle varem mõistetud kaheksa kuu ja 27 päeva pikkust vangistust kandma.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.