Politseikoerad said uued ruumid ja treeningplatsi ({{commentsTotal}})

Põhja prefektuuri teenistuskoertel on tänasest võimalik kasutada oluliselt paremate tingimustega ruume ajal, mil nad ei ole parajasti väljas tööd tegemas või puhkepäeval kodus. Nimelt avati täna Tallinnas, Ädala tänaval uus keskus, kus on koertele korralik treeningplats, aedikud ja soojustusega kuudid.

Mitmed uue teenistuskoerte keskuse koerad olid seal piduliku avamispäeva puhul, sest tegelikult on teenituskoerad ööpäevaringselt koos koerajuhiga kas töötades või kodus olles. Keskusesse tuuakse koer siis, kui koerajuht tegeleb ise kontoritööga või ei saa mingil muul põhjusel oma neljajalgset kolleegi kaasa võtta. Keskuses on olemas talitajad, kes sel ajal koerte eest hoolt kannavad.

Põhja prefektuuri künoloogiateenistuse vanemkoerajuht Tõnis Land ütles, et uue keskusega on ka uued tingimused võrreldes varasema kohaga. "See asukoht oli Balti laevatehase kõrval, kus värviti ja lihviti ööpäev läbi ja kõik see saast, mis sealt tuli, sattus koerte aedikutesse ja joogivette ja see tekitas koertele terviseprobleeme," rääkis Land.

Lisaks uhketele aedikutele ja kuutidele on uues keskuses ka treeningväljak ning erinevalt varasematest kohtadest on võimalik seal ka oma koera pesta.

"Ja siis kasutame neid treeningplatse, mis on uued, korda tehtud, vanad hakkasid juba ära mädanema, need trepid ja redelid, mida koera füüsilise treeningu jaoks kasutatakse, Aga üldiselt need olmetingimused, et me saame siin nüüd koera pesta ja kuivatada ja varem neid tingimusi ei olnud," lisas ta.

Uues koertekeskuses on 20 kohta ja just nii palju teenistuskoeri Põhja prefektuuris praegu ongi. Kokku on politsei- ja piirivalveametil 75 koera ja 65 koerajuhti. Tänavu on juurde tulnud viis koera ning plaanis on saada veel juurde kuus uut koera.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.