Lepa õietolm kiusab allergikuid juba praegu ({{commentsTotal}})

Soe talv on pannud lepa õietolmu suhtes allergiliste inimeste silmad kipitama ja nina vett jooksma. Õietolm ei ole pärit aga ainult siinsetelt puudelt, vaid Euroopast.

Lepp hakkab soojadel talvedel varem õitsema, juba märtsis-aprillis. Meie ninad hakkavad aga tilkuma hoopis juba Euroopast tuultega siia lendunud õietolmuosakeste tõttu, rääkis Tallinna lastehaigla allergoloog Karin Puks „Terevisioonis“.

Allergialiidu kodulehelt tasub aga vaadata õhuseirekaarti, et näha, kus millist õietolmu levib.

Kaardi järgi pole teiste puude, näiteks kase ja sarapuu, õietolmu veel õhus lendumas. Kuid lepa õietolmu on juba praegu kõige enam õhus Pärnus, kus õietolmu tase on keskmisel tasemel.

Mida ja kuidas annaks allergia korral ennetavalt teha, saab vaadata videost.

Toimetaja: Marju HimmaMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.