Kevadisel koerakaka koristamisel tasub olla ettevaatlik ({{commentsTotal}})

Koertel-kassidel on solkmed ning praegu lemmikute väljaheiteid koristades, tasuks olla ettevaatlik, et nendes säilinud parasiidid ka inimesele külge ei hakkaks.

Lume alt välja sulanud heitmed on hea koht parasiitide munade valmimiseks. Need on ohtlikud nii inimestele kui teistele loomadele. Sealt võib saada näiteks solkmed.

Koera-kassi solkmed ei taha tegelikult elada inimese sooltes, vaid liiguvad sealt edasi mujale kehasse, näiteks silma, rääkis loomaarst Tiina Toomet „Terevisioonis“.

Sestap tuleks lume alt välja sulanud koerakaka koristamisel olla ettevaatlik – kindlasti ei tasu seda teha paljakäsi.

Tiina Toomet soovitab mitte ära oodata, mil koer hakkab teistmoodi käituma ning ilmneb, et loomal on mõni parasiit, vaid ennetada nende saamist vastavate ravimitega.

Kuna lemmikloomade väljaheidete kaudu parasiitidega nakatumine muutub aktuaalseks just kevaditi, otsustas Tiina Toomet koos Aleksei Turovskiga jagada huvilistega teadmisi „lemmikloomadest“ kes elavad meie lemmikloomade peal. Nende loengut saab minna kuulama pühapäeva keskpäeval Tartu loodusmuuseumisse.

Toimetaja: Marju HimmaFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.