Rõivas Tartu peksmisest: seda kuritegu tuleks veelgi tõsisemalt võtta ({{commentsTotal}})

Peaminister Taavi Rõivas kommenteeris tänasel valitsuse pressikonverentsil ka Tartu peksmisjuhtumit ja pidas oluliseks seda kuritegu tavapärasest tõsisemalt käsitleda.

Rõivas rääkis, et juhtumi puhul oli tegemist mehega, kes reageeris "jõmmlusele" ja keda peksti tema enda lapse juuresolekul. "See on põhjus seda kuritegu veelgi tõsisemalt võtta," ütles Rõivas.

Rõivas pidas oluliseks, et politsei sündmusele nii kiiresti reageeris.

"Pean oluliseks, et kõik, mis järgneb - uurimine ja detailide välja selgitamine ja kohtu mõistmine - oleks otsekohene ja reaktsioonid riigi poolt oleks ühemõtteliselt kurjategijate tegevust hukka mõistvad," sõnas peaminister.

Rõivas rääkis, et selle juhtumi puhul on oluline kodanikujulgus. "See mida tegi Jaanus ja tunnistaja, kes andis politseile olulist infot. Ma loodan, et meil on kõigil kodanikujulgust, et sarnases olukorras õigesti reageerida."

Rõivas lisas veel, et teades, kui rahvarohke Küüni tänava piirkond reede õhtuti on, imestas ta, et peksmisele nii vähe inimesi reageeris.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.