Inguššias rünnati inimõiguslasi ja ajakirjanikke ({{commentsTotal}})

Relvastatud isikud ründasid Venemaal Inguššias tuntud inimõigusorganisatsiooni bürood, ütles organisatsiooni esindaja neljapäeval Twitteris. Varem aga rünnati ja pandi põlema Tšetšeeniasse inimõiguste rikkumisi uurima suundunud ajakirjanike buss.

Kolmapäeval peksti läbi hulk ajakirjanikke, kelle seas oli ka kaks välisajakirjanikku - üks Norrast ja teine Rootsist. Meediatöötajate bussi peatas umbes paarkümmend maskides meest, kel olid kaasas noad ja kaikad, vahendasid BNS, BBC jt.

Pärast inimeste peksmist ja bussist välja ajamist panid ründajad bussi põlema. Osa rünnaku ohvritest vajas haiglaravi.

Piinamisvastase komitee jurist Dmitri Utukin pani neljapäeval Twitterisse salvestuse rünnakust komitee ruumidele Karabulakis. Sellel on näha, kuidas mitu maskeerimisülikondades meest turvakaamera puruks peksavad.

"Relvastatud mehed tulid viie autoga meie büroosse, üks neist lõhkus ukse kohal paikneva turvakaamera. Ülejäänud kolm tulid sisse akna kaudu," kirjutas Utukin.

Sissetungimine leidis aset kolmapäeva hilisõhtul, kui büroos ei olnud kedagi. Esialgu ei ole teada, kas ründajad ka midagi kaasa võtsid.

Utukin rääkis uudisteagentuurile AFP, et tõenäoliselt olid Inguššia ja Tšetšeenia piiril toimunud rünnaku korraldajateks tšetšeenid. Tema sõnul oli Ramzan Kadõrovi juhitud võimud juba varem piirkonnas tegutsevatele inimõigulastele ja meediatöötajatele "tähelepanu pööranud". 

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.