Kalasadamas autoga merre sõitnud mehed pääsesid tagasi kaldale ({{commentsTotal}})

Tallinnas, Kalasadamas sõitis keskpäeval läbi aia merre sõiduauto Audi, milles olnud kahel reisijal õnnestus autost välja pääseda, kuid sõiduvahend ise uppus.

Õnnetus juhtus paigas, kust väljuvad reisilaevad Aegnale ja Naissaarele ning nädalalõppudel peetakse sündmuspaigas kalaturgu. Samuti on tegemist populaarse Kalamaja piirkonnaga, kus asub kohvik Klaus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õnnetuse hetkel einestasid Klausis hollandlased, kes olid Eestis ärireisil. Poole kahe paiku päeval avanes kohviku akende tagan vaatepilt otse üle kai, läbi metallpiirete merre tuiskavast sõiduautost Audi.

Pealtnägija Natascha Walenbergi sõnul sõitis auto pidurdamata otse vette. "Mulle tundus, et autos oli kaks meest. Auto uppus päris kiiresti, aga õnneks neil õnnestus välja pääseda," rääkis hollandlannast pealtnägija.

Mehed ronisid mere põhja vajuvast Audi A8-st ise välja, neile jooksid appi kohvikukülalised, kellest üks haaras lähedal seisnud reisilaevadelt päästerõngad ja heitis need vette. Kaldale ujunud mehed toimetati kiirabiga haiglasse. Auto kiiret põhjavajumist kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" ka üks lapsevankriga kai ääres jalutanud isa, kes küll ei soostunud kaamera ette tulema.

Põhja Prefektuuri operatiivjuhi Toomas Kaarjärve andmetel sõitis Audi Kalasadama tänavalt otse akvatooriumisse, mistõttu rammis sõiduk maha ka osa akvatooriumi piirdest.

"Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegemist on õnneliku õnnetusega, kuna see toimus linna tingimustes ja ükski inimene selles viga ei saanud," rääkis Kaarjärv.

Politsei kinnitusel oli autos kaks keskealist meest, kas autojuht oli kaine, sellele annab vastuse ekspertiis, ütles politsei operatiivjuht. "Kiirus oli kindlasti lubatust suurem. Seda näitavad ka jäljed sündmuskohal ja auto paiskumine mitte kai vahetusse lähedusse vaid akvatooriumi keskpaika," selgitas politsei operatiivjuht.

Pika õhulennu teinud Audi sadama akvatooriumi keskpaigast väljatoomiseks võtab politsei ühendust sadama omanikuga. Autos olnud mehed polnud intervjuu tegemise ajal veel politseile oma ohtliku sõidu põhjuste kohta selgitusi andnud.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.