Kalasadamas autoga merre sõitnud mehed pääsesid tagasi kaldale ({{commentsTotal}})

Tallinnas, Kalasadamas sõitis keskpäeval läbi aia merre sõiduauto Audi, milles olnud kahel reisijal õnnestus autost välja pääseda, kuid sõiduvahend ise uppus.

Õnnetus juhtus paigas, kust väljuvad reisilaevad Aegnale ja Naissaarele ning nädalalõppudel peetakse sündmuspaigas kalaturgu. Samuti on tegemist populaarse Kalamaja piirkonnaga, kus asub kohvik Klaus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õnnetuse hetkel einestasid Klausis hollandlased, kes olid Eestis ärireisil. Poole kahe paiku päeval avanes kohviku akende tagan vaatepilt otse üle kai, läbi metallpiirete merre tuiskavast sõiduautost Audi.

Pealtnägija Natascha Walenbergi sõnul sõitis auto pidurdamata otse vette. "Mulle tundus, et autos oli kaks meest. Auto uppus päris kiiresti, aga õnneks neil õnnestus välja pääseda," rääkis hollandlannast pealtnägija.

Mehed ronisid mere põhja vajuvast Audi A8-st ise välja, neile jooksid appi kohvikukülalised, kellest üks haaras lähedal seisnud reisilaevadelt päästerõngad ja heitis need vette. Kaldale ujunud mehed toimetati kiirabiga haiglasse. Auto kiiret põhjavajumist kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" ka üks lapsevankriga kai ääres jalutanud isa, kes küll ei soostunud kaamera ette tulema.

Põhja Prefektuuri operatiivjuhi Toomas Kaarjärve andmetel sõitis Audi Kalasadama tänavalt otse akvatooriumisse, mistõttu rammis sõiduk maha ka osa akvatooriumi piirdest.

"Kokkuvõtvalt võib öelda, et tegemist on õnneliku õnnetusega, kuna see toimus linna tingimustes ja ükski inimene selles viga ei saanud," rääkis Kaarjärv.

Politsei kinnitusel oli autos kaks keskealist meest, kas autojuht oli kaine, sellele annab vastuse ekspertiis, ütles politsei operatiivjuht. "Kiirus oli kindlasti lubatust suurem. Seda näitavad ka jäljed sündmuskohal ja auto paiskumine mitte kai vahetusse lähedusse vaid akvatooriumi keskpaika," selgitas politsei operatiivjuht.

Pika õhulennu teinud Audi sadama akvatooriumi keskpaigast väljatoomiseks võtab politsei ühendust sadama omanikuga. Autos olnud mehed polnud intervjuu tegemise ajal veel politseile oma ohtliku sõidu põhjuste kohta selgitusi andnud.

Toimetaja: Allan Rajaveeproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics