Erik Moora: meediamaastik on muutunud ({{commentsTotal}})

Eesti Ekspressi uus peatoimetaja Erik Moora tõdes, et meediamaastik on muutunud ja tema sõnul saab Eesti Ekspress nädalalehena tegeleda tendentsidega ja pikemat uurimist nõudvate paljastustega.

Moora rääkis ETV saates "Ringvaade", et muutunud on see, kuidas inimesed meediat tarbivad. Ta märkis, et Eesti Ekspress on paljudel internetist loetud juba enne seda, kui see neile postkasti jõuab.

"Selles maailmas lihtsalt aitab see, kui sinu sisu erineb, on teistsugune, selline, mis lugejatele midagi ütleb, kui see on natuke süvenenum, natuke põhjalikum, kui sinu vaatenurk on uus, allikad pisut paremad - seda tegelikult kord nädalas ilmuv formaat või see, et sa saad lugusid natuke pikemalt planeerida, pakub," selgitas ta.

"Kui päevaleht või online-portaal lajatab selle, mis ette tuleb, kohe välja ja kui leiab allika, siis kirjutab sellest kohe, sest homme on selleks juba hilja, siis Eesti Ekspress saab tegeleda tendentsidega, otsuste tagamaade selgitamisega, pikemat uurimist nõudvate paljastustega. See küll pole lihtne ja selleks pole ka lõputult aega, aga siiski natuke rohkem," lisas ta.

Moora sõnul pakuti talle peatoimetaja kohta. "Minu oma peas olev tegevuste plaan, mis mul selleks või järgmiseks aastaks oli, ei tähendanud kindlasti seda, et ma läheksin Eesti Ekspressi ja pakuksin ennast peatoimetajaks. Aga kui see pakkumine tehti, siis jättes esimese ehmatava reaktsiooni krõvale, ma hakkasin selle peale väga tõsiselt ja põhjalikult mõtlema," rääkis ta.

Kuigi Moora varasemad tegemised on palju olnud seotud huumoriga ja stsenaariumite kirjutamisega, siis uut tööd võtab ta väga tõsiselt. "Me ei ole kunagi oma seltskonnaga ainult nalja ja pulli teinud, vaid aeg-ajalt ka päris asju. See on nüüd võib-olla selle suuna edasiarendus," märkis ta.

Esialgu on tema ülesanne aga viia end kurssi sellega, kuidas Eesti Ekspressi toimetuses töö käib, sest ise ta ei ole kunagi varem ajalehetoimetuses töötanud.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema