Erik Moora: meediamaastik on muutunud ({{commentsTotal}})

Eesti Ekspressi uus peatoimetaja Erik Moora tõdes, et meediamaastik on muutunud ja tema sõnul saab Eesti Ekspress nädalalehena tegeleda tendentsidega ja pikemat uurimist nõudvate paljastustega.

Moora rääkis ETV saates "Ringvaade", et muutunud on see, kuidas inimesed meediat tarbivad. Ta märkis, et Eesti Ekspress on paljudel internetist loetud juba enne seda, kui see neile postkasti jõuab.

"Selles maailmas lihtsalt aitab see, kui sinu sisu erineb, on teistsugune, selline, mis lugejatele midagi ütleb, kui see on natuke süvenenum, natuke põhjalikum, kui sinu vaatenurk on uus, allikad pisut paremad - seda tegelikult kord nädalas ilmuv formaat või see, et sa saad lugusid natuke pikemalt planeerida, pakub," selgitas ta.

"Kui päevaleht või online-portaal lajatab selle, mis ette tuleb, kohe välja ja kui leiab allika, siis kirjutab sellest kohe, sest homme on selleks juba hilja, siis Eesti Ekspress saab tegeleda tendentsidega, otsuste tagamaade selgitamisega, pikemat uurimist nõudvate paljastustega. See küll pole lihtne ja selleks pole ka lõputult aega, aga siiski natuke rohkem," lisas ta.

Moora sõnul pakuti talle peatoimetaja kohta. "Minu oma peas olev tegevuste plaan, mis mul selleks või järgmiseks aastaks oli, ei tähendanud kindlasti seda, et ma läheksin Eesti Ekspressi ja pakuksin ennast peatoimetajaks. Aga kui see pakkumine tehti, siis jättes esimese ehmatava reaktsiooni krõvale, ma hakkasin selle peale väga tõsiselt ja põhjalikult mõtlema," rääkis ta.

Kuigi Moora varasemad tegemised on palju olnud seotud huumoriga ja stsenaariumite kirjutamisega, siis uut tööd võtab ta väga tõsiselt. "Me ei ole kunagi oma seltskonnaga ainult nalja ja pulli teinud, vaid aeg-ajalt ka päris asju. See on nüüd võib-olla selle suuna edasiarendus," märkis ta.

Esialgu on tema ülesanne aga viia end kurssi sellega, kuidas Eesti Ekspressi toimetuses töö käib, sest ise ta ei ole kunagi varem ajalehetoimetuses töötanud.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.