Tulevikus võivad pensionit saada ka eestlased, kes elavad riikides, kellega puudub sotsiaalkindlustusleping ({{commentsTotal}})

Seni on riiklikku pensionit saanud Eesti kodanikud, kes elavad Euroopa Liidus või riikides, kellega Eesti on sõlminud pensionilepingud. Tulevikus võivad pensioni hakata saama ka inimesed, kes elavad riikides, kellega Eestil pole sotsiaalkindlustusalast lepingut.

Praegu on Eesti kodanikel võimalik riiklikku pensioni saada 35 riigis väljaspool Eestit. Aastal 2018 lisandub neile veel 160 riiki. Selleks ajaks võib kolmandates riikides olla pensionitaotlejaid kuni 360, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna sõnul saaksid kolmandates riikides elavad Eesti kodanikud taotleda vanaduspensione, toitjakaotuspensione ning eripensione.

"Inimene, kes kolmandas riigis pensioni saab, peab teavitama, et ta on elu ja tervise juures või vähemalt elus. See tähendab seda, et me ei maksaks siit ilmast lahkunutele pensione. Selle teavitamissüsteemi muudame me võimalikult lihtsaks," selgitas sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Toimetaja: Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.