Kiviõli loodab naabervaldadega moodustada elujõulise valla ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaal peeti omavalitsuste liitumise üle nõu ning Kiviõli linnast ja selle naabervaldadest võib moodustuda elujõuline tulevikuvald.

Maidlas tehti esimesi samme uue valla loomiseks. Kiviõli linn on teinud oma naabritele - Sonda, Lüganuse ja Aseri vallale - ettepaneku ühinemiseks. Ühinemise järel moodustuks 11 000 elanikuga ja enam kui 600 ruutkilomeetri suurune vald, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Haldusreformi seaduse ettevalmistamise raames on eksperdid põhjalikult analüüsinud erinevaid omavalitsuse võimalikke suuruseid ja mudeleid. Leitud on, et 11 000-line omavalitsus on piisavalt suur ja võimekas, et tagada erinevad olulised strateegilised teenused," selgitas OÜ Cumulus Consulting konsultant Mihkel Laan.

"Väga mõistlik loogika on selle taga, kus neli kohalikku omavalitsust ühinevad. Siin on majandusloogika, sotsiaalne loogika, geograafiline loogika - kõik on olemas. Me leppisime täna ka kokku, et seda loogikat me arendame edasi väga tempokalt. Loodame, et pärast jaanipäeva on meil versioon ühinemislepinguga olemas, " rääkis Kiviõli linnapea Nikolai Vojeikin.

Sonda vald on ühinemisotsuse juba langetanud ja nõus ühinema Kiviõli piirkonna omavalitsustega. Vallavanem Andrea Eiche loodab, et tekib võimekam ja pädevam omavalitsus, kus rahval on parem elada. Ta loodab, et suures vallas ei hakata väiksemaid ära kasutama raha saamiseks.

Aseri vallal seisab ees valik, kas ühineda Kivõli või Kunda ja Viru-Nigulaga. Elanike eelistuste selgitamiseks korraldati rahvaküsitlus.

"Rahvahääletuste tulemus oli selline, et hääleõiguslikust elanikkonnast hääletas 38 protsenti ja 77 protsenti hääletas Viru-Nigula ja Kundaga liitumise poolt. Lõpliku sõna ütleb ikkagi Aseri vallavolikogu, kellega me läbirääkimisi jätkame," rääkis vallavanem Artur Seppern.

Lüganuse vallal on varuks kogemused Püssi linna ja Maidla vallaga liitumisest ning hea nõu tollaste vigade vältimiseks.

"Põhilised komistuskivid olid ilmselgelt seotud n-ö poliitiliste kemplustega. Seda oli algusaastatel liiga palju. Kindlasti uue koosluse puhul tuleks suur tähelepanu pöörata sellele, miks me täna ka pooldame varianti, kus valimisringkondi oleks igast endisest vallast eraldi, mitte kõik koos üle uue suure valla," ütles Lüganuse vallavanem Viktor Rauam.

Arupidamist uue võimaliku Kiviõli suurvalla üle jätkatakse pärast Aseri vallavolikogu otsust aprilli algul.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics