ERR Kreekas: osad ootamisest tüdinud põgenikud esitavad asüülitaotlusi ({{commentsTotal}})

Lääne-Balkani rändekoridori sulgemine jättis tuhanded immigrandid ja põgenikud Kreekasse lõksu. Suur osa neist on jõudnud Makedoonia piiri äärde, kus oodatakse sõnumit, mis lubaks neil teekonda Saksamaale jätkata. Esimesed on ootamisest loobunud ja annavad sisse asüülitaotlusi, et mudane telklaager seljataha jätta.

Esimene suurem põgenikelaager on Thessalonikist umbes 60 kilomeetri kaugusel ja 25 kilomeetri kaugusel Makedoonia piirist. See on üles ehitatud ühte tavalisse kiirteeäärsesse bensiinijaama. Täna elab seal telkides hinnanguliselt 1000 inimest, rääkis ERR-i ajakirjanik Johannes Tralla "Aktuaalsele kaamerale".

Viimaste päevade vihmasajud on muruplatsid muutnud mudaväljadeks ning vanades tünnides põlevad lõkked. Telklaagris torkab see, et inimesed on vaatamata muserdavale olukorrale väga sõbralikud, ja seal on väga palju lapsi.

"Mul on kaks last ja mu naine on rase. Kõik pered on siin kohutavas olukorras," ütles Süüria põgenik Walid.

On ka neid, kes ei pääsenud koos perega põgenema. "Sõjas kukkus pomm mu maja peale, kogu mu pere on surnud," rääkis Süüriast pärit Homsi.

Nõbuga Euroopasse põgeneda otsustanud Homsi on kogu rännaku läbi teinud oma kolme kassiga.

Samal ajal tekitavad laagri keskel elevust kaks Euroopa Varjupaigaküsimuste Tugiameti töötajat, kes jagavad ümberpaigutamise ankeete. 15 päeva eest Kreekas maabunud Süüria abiturient Abdul Asis keeldus esmalt sõrmejälgede andmisest, sest lootis varjupaigataotluse esitada Saksamaal. Näinud aga suletud piire, täitis ta eile ankeedi ja ootab nüüd ümberpaigutamise otsust.

"Ühed arvavad, et piirid lähevad lahti, ja ootavad. Teised tahavad lihtsalt minna, nad ei ole harjunud nii elama. Nii et nad on sunnitud registreerima, et minna turvalisse riiki ja elada rahus," rääkis Abdul.

Bensiinijaama, kuhu autod enam sageli tankima ei satu, on püsti pandud telefonide laadimisjaam. Poolesaja pistiku külge ühendatud nutitelefonide ekraanidelt loodetakse lugeda vaid üht sõnumit - et piirid on taas lahti ja saab liikuda edasi Saksamaa poole.

Arvestades meeleolusid Berliinis ja teistes Euroopa pealinnades, võib seda sõnumit aga väga kauaks ootama jääda.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics