Tsahkna: haldusreform tuleb piitsa ja präänikuga ({{commentsTotal}})

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna sõnul püütakse esialgu omavalitsusi ühinema meelitada toetusega, kuid kui pärast seda jäävad "valged laigud", hakkab valitsus sundliitma.

Valitsus kiitis eile heaks haldusreformi eelnõu, mis antakse riigikogule üle tuleval nädalal. Viimase muudatusena tõstis valitsus ühinemistoetusi nendele omavalitsustele, kus elanike arv on pärast liitumist suurem kui 11 000 inimest.

Kui algselt pidi ühinemistoetus olema 250 000 eurot, siis nüüd motiveeritakse selliste omavalitsuste teket 500 000 euroga. "Tegelikult see on selline piitsa ja prääniku süsteem," ütles Tsahkna.

"Me tahame, et vabatahtlikult võimalikult palju läbiräägitaks ja ühinetaks, aga kui lõpuks peale vabatahtlikku perioodi jäävad 'valged laigud' - keegi on kõrvale jäänud või on näha, et ei saa tulevikus hakkama -, siis tuleb piitsa pool ehk valitsus hakkab sundliitma," selgitas ta.

"Kui me liidame kolm-neli-viis valda kokku, siis kaob ära iga valla bürokraatia, juhtimise ülevalhoidmine," toonitas Tsahkna. "Ei tasu karta, et kui omavalitsuse piirid on suuremad, siis teenus jääb kaugemaks. /.../ Ega vallamajas ju ei osutata teenust."

Toimetaja: Oliver Kahu{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised