Tsahkna: haldusreform tuleb piitsa ja präänikuga ({{commentsTotal}})

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna sõnul püütakse esialgu omavalitsusi ühinema meelitada toetusega, kuid kui pärast seda jäävad "valged laigud", hakkab valitsus sundliitma.

Valitsus kiitis eile heaks haldusreformi eelnõu, mis antakse riigikogule üle tuleval nädalal. Viimase muudatusena tõstis valitsus ühinemistoetusi nendele omavalitsustele, kus elanike arv on pärast liitumist suurem kui 11 000 inimest.

Kui algselt pidi ühinemistoetus olema 250 000 eurot, siis nüüd motiveeritakse selliste omavalitsuste teket 500 000 euroga. "Tegelikult see on selline piitsa ja prääniku süsteem," ütles Tsahkna.

"Me tahame, et vabatahtlikult võimalikult palju läbiräägitaks ja ühinetaks, aga kui lõpuks peale vabatahtlikku perioodi jäävad 'valged laigud' - keegi on kõrvale jäänud või on näha, et ei saa tulevikus hakkama -, siis tuleb piitsa pool ehk valitsus hakkab sundliitma," selgitas ta.

"Kui me liidame kolm-neli-viis valda kokku, siis kaob ära iga valla bürokraatia, juhtimise ülevalhoidmine," toonitas Tsahkna. "Ei tasu karta, et kui omavalitsuse piirid on suuremad, siis teenus jääb kaugemaks. /.../ Ega vallamajas ju ei osutata teenust."

Toimetaja: Oliver KahuPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics