Hansson: lähikuudel selgub, kellele Euroopa Keskpanga võlakirjade ostuprogramm laieneb ({{commentsTotal}})

Euroopa Keskpanga eilne otsus laiendada võlakirjaostuprogrammi võib tähendada, et lisaks Eleringile mahub selle alla veel mõni Eesti ettevõte, ütles Eesti Panga president Ardo Hansson. Eelkõige käib jutt Eesti Energiast, mis on suures mahus võlakirju emiteerinud.

Seni ei mahtunud Eesti Energia kriteeriumitesse, sest konkureerib turul eraettevõtetega, kuid tulevikus hakkavad keskpangad ostma ka eraettevõtete võlakirju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Otsest rahavoogu see ettevõttele siiski kaasa ei tooks, sest võlakirju ostetakse järelturult.

Ardo Hanssoni sõnul selguvad detailid, kelle võlakirjadele ostuprogramm laieneb, lähemate kuude jooksul.

"Eesti Energia on vähemalt selline ettevõte, kes on võlakirju suures mahus emiteerinud. Nad on ka Euroopa Keskpanga juures kõlbulike tagatiste nimekirjas. See on võimalik variant, kuigi me ei tea teisi kitsendusi," rääkis Hansson.

Toimetaja: Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema