Hansson: lähikuudel selgub, kellele Euroopa Keskpanga võlakirjade ostuprogramm laieneb ({{commentsTotal}})

Euroopa Keskpanga eilne otsus laiendada võlakirjaostuprogrammi võib tähendada, et lisaks Eleringile mahub selle alla veel mõni Eesti ettevõte, ütles Eesti Panga president Ardo Hansson. Eelkõige käib jutt Eesti Energiast, mis on suures mahus võlakirju emiteerinud.

Seni ei mahtunud Eesti Energia kriteeriumitesse, sest konkureerib turul eraettevõtetega, kuid tulevikus hakkavad keskpangad ostma ka eraettevõtete võlakirju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Otsest rahavoogu see ettevõttele siiski kaasa ei tooks, sest võlakirju ostetakse järelturult.

Ardo Hanssoni sõnul selguvad detailid, kelle võlakirjadele ostuprogramm laieneb, lähemate kuude jooksul.

"Eesti Energia on vähemalt selline ettevõte, kes on võlakirju suures mahus emiteerinud. Nad on ka Euroopa Keskpanga juures kõlbulike tagatiste nimekirjas. See on võimalik variant, kuigi me ei tea teisi kitsendusi," rääkis Hansson.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.